Трамп хоче заборонити пристрої, які збільшують кількість пострілів

Трамп Копирайт изображения AFP/Getty Images

Президент США Дональд Трамп підписав розпорядження про заборону пристрою з прискорення пострілів, який використав вбивця 58 людей в Лас-Вегасі минулого року.

Такі пристрої дозволяють рушниці стріляти чергою та робити сотні пострілів на хвилину.

Під час виступу в Білому домі Трамп сказав, що він направив в департамент юстиції пропозицію зробити незаконними такі прилади.

"Ключ у всіх цих зусиллях, як я вже зауважив наступного дня після стрільби, полягає в тому, що ми не можемо просто вжити заходів, завдяки яким ми лише відчуємо зміни, ми повинні реально змінити ситуацію", - сказав він.

За словами президента Трампа, необхідно зосередитись на фактичних рішеннях та заходах безпеки, які насправді працюють. Це дозволить правоохоронцям захистити дітей та подбати про безпеку.

Дебати щодо цього питання набули нової актуальності після того, як минулого тижня в школі Флориди загинули 17 людей.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Похорони жертв стрільби у Флориді

Студенти та батьки, які постраждали внаслідок стрільби в середній школі Marjory Stoneman Douglas планують провести демонстрацію в столиці штату в середу.

Що це за пристрій?

Він дозволяє робити вогонь з напівавтоматичної рушниці швидким, як з кулемета.

Пристрій можна купити всього за 100 доларів без необхідності перевірки кримінального минулого.

Його використав 64-річний Стівен Паддок, який в жовтні відкрив вогонь по людях на концерті в Лас-Вегасі.

В результаті постраждали понад 500 людей, це найкривавіша атака з боку стрільця-одинака в Америці.

Звуковий аналіз виявив, що Паддок зміг випустити 90 куль за 10 секунд зі своєї кімнати.

Що думає Конгрес?

Демократи та республіканці погодилися з тим, що подібні пристрої повинні бути поза законом.

Однак розгляд цього законопроекту дещо уповільнено.

У грудні бюро з питань алкоголю, тютюну, вогнепальної зброї та вибухових речовин почало розглядати положення про використання таких пристроїв для підвищення швидкості стрільби. Цей процес набрав понад 35 тис. публічних зауважень.

Пропозиції щодо заборони були висунуті на державному рівні, зокрема в Південній Кароліні, штатах Іллінойс, Вашингтон та Колорадо.

Попередні зусилля щодо запровадження контролю над зброєю після масових розстрілів в останні роки в Конгресі не розглядалися.

Інший контроль за озброєнням

У вівторок Білий Дім засвідчив, що він відкритий для встановлення вікового обмеження для людей, які купують зброю типу AR-15, з якої стріляли у Флориді.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Білий дім хоче посилити вікові обмеження при купівлі зброї

"Це питання, безумовно, потрібно обговорити, і ми очікуємо, що зробимо це протягом найближчих двох тижнів", - сказала спікер Білого дому Сара Сандерс, коли її запитали про можливе вікове обмеження. У більшості американських штатів купити AR-15 можуть люди, яким виповнилося 18 років.

На вихідних президент Трамп сказав, що підтримує двопартійний законопроект, який пропонує посилити перевірку того, хто купує гвинтівку.

Новини на цю ж тему