Слідчі США: Манафорт приховав мільйони, зароблені у Януковича

Пол Манафорт

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Слідчі вважають, що компанії Пола Манафорта провели через офшорні рахунки $74 млн

Політтехнолог та лобіст Пол Манафорт разом зі своїм партнером Річардом Гейтсом заробили в Україні десятки мільйонів доларів, про це йдеться в оновленому обвинувальному висновку, який напередодні оприлюднив окружний суд США у Східній Вірджинії.

"Манафорт та Гейтс отримали десятки мільйонів доларів прибутку в результаті їхньої роботи в Україні. З приблизно 2006 року і дотепер Манафорт і Гейтс задіяли схему приховування прибутків від відомств США, продовжуючи використовувати кошти для власного задоволення", - вказано у документі американського окружного суду.

Нові звинувачення, якщо Манафорта та Гейтса визнають винними, можуть суттєво збільшити можливий термін ув'язнення.

Водночас прес-служба пана Манафорта всі звинувачення заперечує.

В обвинувальному висновку йдеться, що з 2006 по 2015 роки Манафорт та Гейтс працювали політичними консультантами та лобістами українського уряду, президента та партії Януковича. Їхні компанії мали персонал в США, Україні та Росії.

Зароблені в Україні кошти консультанти витрачали на розкішне життя у Сполучених Штатах для себе та своїх родин: купували нерухомість, оплачували навчання дітей.

Водночас, як встановили слідчі, компанії Манафорта начебто приховували прибутки від Держказначейства та Мін'юсту США.

Американські слідчі вважають, що підозрювані приховали відкриття офшорних рахунків на Кіпрі, Гренадінських та Сейшельських островах.

Через них компанії Манафорта, як сказано в обвинувальному висновку, загалом провели 75 млн доларів. Манафорту та Гейтсу закидають, що 30 млн з них вони приховали від американських податкових органів. Крім того, їх звинувачують у тому, що вони отримали від американських банків близько 20 млн доларів позик, надавши неправдиву інформацію.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Річард Гейтс (зліва) - діловий партнер Пола Манафорта

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Річарда Гейтса додатково звинувачують у відмивання через офшори трьох мільйонів доларів, які також були приховані від влади.

Слідчі стверджують, що навіть після втечі Віктора Януковича з України компанії Манафорта до 2017 року продовжували заробляти на нелегальних операціях з нерухомістю та оформленні фіктивних кредитів.

Водночас в документі немає жодних звинувачень, пов’язаних із діяльністю пана Манафорта на посаді керівника виборчої кампанії Дональда Трампа, а саме - щодо справи про втручання Росії у президентські вибори в США у 2016 році, яку розслідує ФБР. Спецпрокурор Роберт Мюллер звинуватив Манафорта у змові проти влади США.

Водночас речник пана Манафорта Джейсон Малоні заявив, що він "упевнений, що він (Пол Манафорт - Ред.) буде виправданий".

"Пол Манафорт не винен у тому, що вказано у новому обвинувальному висновку. І він впевнений, що його виправдають за всіма пунктами звинувачення", - йдеться у поширеному повідомленні речника.

Адвокат пана Гейтса поки що не коментував нові звинувачення.