Російські спортсмени залишать Олімпіаду без прапора, але з золотом за хокей

Відкриття Олімпіади-2018

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Як і під час церемонї відкриття зимових ігор у Пхьончхані російські спорстмени пройдуть під олімпійським прапором

Російські спортсмени не зможуть вийти на церемонію закриття зимових Олімпійських ігор під прапором Росії, - вирішив Міжнародний олімпійський комітет.

Водночас у МОК кажуть, що заборону на участь Росії в Олімпійських іграх скасують, якщо не буде нових свідчень про вживання допінгу російськими спортсменами під час Олімпіади-2018 у Пхьончхані.

Збірну Росії відсторонили від участі в Олімпіаді через "системне маніпулювання системою боротьби з допінгом" у Росії, зокрема, і під час попередніх ігор у Сочі у 2014 році.

168 російських спортсменів виступали у Південній Кореї під прапором Олімпійських ігор як "Олімпійські спортсмени із Росії". На Олімпіаді не було ані російського прапора, ані гімну.

Двоє членів команди - Олександр Крушельницький і Надія Сергеєва - знову не пройшли тест на допінг.

"МОК міг би ухвалити рішення про зняття заборони, оскільки олімпійські спортсмени із Росії поважали рішення від 5 грудня. Проте двоє спортсменів провалили допінгові тести тут, у Пхьончхані. Це дуже розчарувало і змусило МОК утриматися від зняття відсторонення під час церемонії закриття ігор",- заявив голова МОК Томас Бах.

Водночас він додав, що два позитивних тести на допінг у російських спортсменів не мають ознак систематичності.

Коли у грудні 2017 року МОК ухвалив рішення відсторонити Росію від зимової Олімпіади, Томас Бах заявляв, що використання допінгу країною, яка приймала Зимові ігри у 2014 році "було безпрецедентним нападом на чесний дух Олімпійських ігор і спорту загалом".

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

За кілька годин до завершення Олімпіади-2018 російські хокеїсти вибороли золото у збірної Німеччини

Церемонія закриття Олімпійських ігор почнеться 25 лютого о 13-00 за Києвом.

За кілька годин до неї російські хокеїсти вибороли золото, вигравши у збірної Німеччини. Востаннє хокеїсти із Росії отримували золото у 1992 році на Олімпіаді в Альбервілі у складі об'єднаної команди з країн колишнього СРСР. Ця команда так само виступала під олімпійським прапором.