Росія передала Україні двох затриманих прикордонників

Ігор Дзюбак та Богдан Марцоня Копирайт изображения Олег Слободян
Image caption Ігор Дзюбак та Богдан Марцоня (ліворуч) повернулися в Україну

Російська сторона передала Україні двох прикордонників Ігора Дзюбу та Богдана Марцоня, яких затримали в жовтні нібито за порушення кордону. Натомість Україна передала російській стороні військовослужбовців Прикордонної служби ФСБ Росії Володимира Кузнєцова і Аскара Кулуба, яких затримали влітку 2017 року в Херсонської області.

Обмін відбувся на нейтральній території поблизу кордону.

Вже на прикордонному пункті пропуску Гоптівка на Харківщині українців телефоном привітав з поверненням президент України Петро Порошенко.

"Хлопці поїдуть до госпіталя, де їм буде надана уся необхідна медична допомога" - повідомив він у мережі Facebook.

В жовтні 2017 року Держприкодонслужба України заявила про зникнення двох прикордонників, які патрулювали ділянку українсько-російського кордону "Зноб - Новгородське" на Сумщині.

В Росії відповіли, що українців Ігора Дзюбака та Богдана Марцоню затримали "за порушення кордону". Російський суд арештував затриманих на 2 місяці за двома статтями: "незаконний перетин кордону" та "злісна непокора працівникам правоохоронного органу".

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Двох прикордонників Ігоря Дзюбака (ліворуч) та Богдана Марцоню (праворуч) затримали ще в жовтні 2017 року

30 червня Прикордонна служба України заявила, що затримала у Херсонській області двох військовослужбовців Прикордонної служби ФСБ РФ. Затримані пояснили, що брали участь у навчаннях та збилися з маршруту, і таким чином опинилися на материковій частині України.

Копирайт изображения ДПСУ
Image caption Двоє російських військовослужбовців Володимир Кузнєцов і Аскар Кулуб заблукали в морі

28 лютого на прес-конференції президент України повідомив, що до кінця тижня очікує повернення з Росії двох українських заручників.

Новини на цю ж тему