Вчені тестують метод швидкого виявлення раку простати

МРТ Копирайт изображения УНІАН

Національна служба охорони здоров'я Великої Британії (NHS) планує швидше діагностувати рак простати.

Сьогодні таке обстеження чоловіків вимагає МРТ та біопсію, що потребує кілька візитів до лікарні.

Але новий єдиний сервіс випробують в трьох західних Лондонських лікарнях. Він розрахований на проведення всіх необхідних тестів за один день.

Керівник NHS Саймон Стівенс повідомив, що це всесвітня програма. Нове сканування МРТ забезпечує якісні зображення та високу ймовірність поставити діагноз пацієнтам того ж дня.

Для людей, які потребують біопсії, застосовуватимуть 3D ультразвукові знімки.

Нова методика проходить випробування в лікарнях Charing Cross, Epsom та лікарні королеви Марії в Роехамптоні, де протягом двох років буде обстежено близько 5 тис. чоловік.

Завідувач урологічного відділення Імперського коледжу Лондону, професор Хашим Ахмед каже, що швидке і високоякісне МРТ простати дозволить багатьом чоловікам точно виявити високий ризик захворювання на рак.

Саймон Стівенс сказав: "Це обнадійливий прорив в діагностиці раку простати, який лідирує сьогодні по всьому світу".

Консультант-рентгенолог Ентоні Чемберс зазначив, що хоч він і бажає дослідниками успіхів в цьому процесі, однак має побоювання щодо того, чи є проведення МРТ та біопсії в один і той же день правильним шляхом.

Він вважає, що це може привести до надмірного обстеження чоловіків, які мають звичайну інфекцію, яка називається простатитом, а не раком простати.

Новини на цю ж тему