Російський спікер - журналісткам: "Небезпечно? Міняйте роботу"

В’ячеслав Володін Копирайт изображения Getty Images
Image caption Раніше В'ячеслав Володін заявляв, що "озвучені випадки не можуть не хвилювати"

Спікер Держдуми Росії В'ячеслав Володін прокоментував звинувачення на адресу депутата Леоніда Слуцького в сексуальних домаганнях. Це може сприйматися як спроба дискредитації, сказав пан Володін та порадив журналісткам міняти роботу, якщо вони відчувають небезпеку в парламенті.

Вітаючи парламентських кореспонденток з 8 Березня, Володін сказав: "Вам небезпечно працювати в Думі? Якщо так, то міняйте роботу". Слова голови Держдуми цитує газета "Ведомости".

Про це він заявив, відповідаючи на питання про нові звинувачення на адресу депутата Слуцького, висунуті напередодні журналісткою BBC Фарідою Рустамовою, уточнює російське РБК.

Напередодні Російська служба ВВС опублікувала розшифровку аудіозапису, де голова комітету Держдуми з міжнародних справ Слуцький (ЛДПР) пропонує кореспонденту BBC Рустамовій стати його коханкою. Рустамова розповіла, що вона зазнала фізичних домагань з боку депутата.

"В рамках передвиборчої кампанії представники BBC, улюбленого мною "Дождя" (російський телеканал, - Ред.), грузинського телебачення заявляють про домагання. Політика - для політиків, і тому ми будемо цим питанням займатися, але там є дві сторони: якщо в рамках правового розгляду з'ясується, що це провокація? Скривдив - вибачся, спровокував - відповідай ", - сказав пан Володін в середу.

"Історія сталася на піку передвиборної кампанії. Це може сприйматися як спроба дискредитації", - цитує спікера телеканал "Дождь". Крім того, Володін підкреслив, що звинувачення звучать "з боку іноЗМІ".

"Якби такі звинувачення були висунуті, скажімо, на адресу сенатора Маккейна журналістками "Russia Today" або "Спутника", то результат був би очевидним", - додав Володін, пише РБК. Спікер запропонував дочекатися підсумків розгляду всіх скарг на Слуцького в комісії з етики Держдуми.

Хто звинувачує Слуцького

У лютому з обвинуваченнями в домаганнях проти пана Слуцького виступили заступник головного редактора телеканалу RTVI Катерина Котрікадзе, яка раніше працювала на грузинському телебаченні, і продюсер телеканалу "Дождь" Дар’я Жук.

Раніше Володін коментував ситуацію з домаганнями в Держдумі в іншому ключі. "Озвучені випадки не можуть не хвилювати, і ніхто повз них проходити не буде, - говорив спікер. - Але цю проблему потрібно вирішувати тільки в правовому полі".

2 березня спікер пообіцяв взяти ситуацію зі Слуцьким під особистий контроль. Котрікадзе, Жук і Рустамова подали заяви в думську комісію з етики, як їм і радив це зробити спікер Думи.

Крім трьох журналісток, які відкрито звинуватили депутата від ЛДПР, були й інші, які скаржилися на його дії, але уникали розголосу.

Три співрозмовниці BBC розповіли, що обговорювали з прес-службою Держдуми і, зокрема, з її начальником Костянтином Тарасовим дії глави комітету з міжнародної політики. Свої імена вони просили не називати, побоюючись за свою кар'єру.

При цьому всі вони підкреслювали, що претензій до прес-служби не мають: її співробітники завжди "з розумінням підходили до ситуації і намагалися в цьому відношенні допомогти", а зараз, коли історія вийшла в публічний простір, "ніхто не став закриватися або говорити, що самі винні, навпаки, поводяться дуже по-людськи ", говорили вони.

Сам пан Тарасов на запитання Російської служби BBC, чи обговорював він із журналістами дії пана Слуцького, відповідав негативно, про звинувачення депутата в домаганнях він "дізнався зі ЗМІ, як всі", запевнив начальник думської прес-служби.

Новини на цю ж тему