Тереза Мей: Скрипаля отруїли речовиною, розробленою в Росії

Прем'єр-міністр звернулася до депутатів після засідання Ради національної безпеки
Image caption Прем'єр-міністр звернулася до депутатів після засідання Ради національної безпеки

Тереза ​​Мей заявила в парламенті країни, що Сергія Скрипаля і його дочку отруїли нервово-паралітичною речовиною, розробленою в Росії.

За словами прем'єра, застосували нервово-паралітичну речовину нового покоління під назвою "Новичок".

Уряд дійшов висновку, що "дуже ймовірно", що Росія відповідальна за напад на Сергія Скрипаля та його дочку Юлію в Солсбері. Про це розповіла пані Мей.

Очільниця уряду також повідомила, що посла Росії в Лондоні викликали для того, щоб він пояснив: чи це "пряма дія російської держави", чи результат "втрати контролю" над її запасом агентів.

Тереза ​​Мей заявила, що дає Росії час до вівторка, щоб дати пояснення.

Якщо зі сторони Росії не буде відповіді, яка заслуговує на довіру, отруєння Скрипаля будуть вважати протизаконним використанням сили російською державою на території Великої Британії. Про це наголосила Тереза Мей.

Раніше повідомлялося, що "Новичка" розробили радянські вчені перед розвалом СРСР. Про це йшлося у статті хіміка Віла Мірзаянова, опублікованій в газеті "Московские новости" 1992 року під заголовком "Отруєна політика".

Прем'єр-міністр Великої Британії 12 березня провела в Лондоні засідання ради національної безпеки, на якому міністри, керівники розвідки і військового відомства обговорили інформацію, отриману в результаті розслідування обставин отруєння Сергія Скрипаля.

Раніше 12 березня президент Росії вперше прокоментував отруєння колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Відповідаючи на запитання кореспондента BBC Стівена Розенберга, чи причетна Росія до отруєння екс-полковника ГРУ і його дочки Юлії в Солсбері, Володимира Путін сказав: "Ви спочатку розберіться там, а потім ми з вами будемо це обговорювати".

Реакція Росії

У російському МЗС заявили, що звинувачення британського прем'єра - "циркове шоу ".

"Це циркове шоу в британському парламенті. Висновок очевидний: чергова інформаційно-політична кампанія, заснована на провокації. Перш, ніж складати нові казки, нехай хтось в Королівстві розповість, чим закінчилися попередні справи - про Литвиненко, Березовського, Перепілічного і багатьох інших, хто загадково помер на британській землі. Грімпенська трясовина продовжує зберігати свої таємниці ", - заявила речниці МЗС Росії Марія Захарова.

Перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров заявив, що Скрипаль не заважав Росії.

"Росії це точно зараз не потрібно було, при усіх варіантах. Скрипаль нам не заважав. Він сидів там, можливо, з кимось співпрацював, але це вже не наше питання. Він не був допущений ні до наших секретів, ні до об'єктів. Він не потрібен був нам і взагалі Росії ", - сказав Джабаров.

Новини на цю ж тему