Омбудсмен: Савченко голодує з вечора 23 березня

савченко Копирайт изображения UNIAN

Надія Савченко почала голодування та останній раз їла ввечері 23 березня, повідомили в офісі уповноваженого з прав людини Людмили Денісової.

"Працівники секретаріату омбудсмена ознайомились з матеріалами з особової справи народного депутата і зустрілися з нею. Надія Савченко повідомила, що оголосила голодування, востаннє вона поїла ввечері 23 березня", - йдеться у повідомленні.

Зараз скарг Надії Савченко на здоров'я немає, а її прохання про доступ до гарячої води та душу задовольнили.

Водночас, пані Савченко нарікала, що у неї в камері постійно ведеться відеоспостереження та затоновані вікна.

"Її зауваження перевірили, грубих порушень прав і свобод виявлено не було", - заявили в офісі омбудсмена.

23 березня обвинувачена у підготовці терористичного акту Надія Савченка під час обрання їй запобіжного заходу у Шевченківському суді оголосила про початок голодування.

"Якщо я залишаюсь у в'язниці, доведу народу, що я герой. Я виходжу на голодовку з сьогоднішнього дня", - заявила Надія Савченко.

"Я пройду весь цей шлях, який пройшла у Росії, коли мене катував ворог. Можу пройти шлях, коли буде катувати свій", - додала політик.

Вона сподівається, що зможе голодувати довше 83 днів, як це вона витримала у Росії.

Копирайт изображения UNIAN

Суд арештував її на два місяці.

Служба безпеки України затримала Надію Савченко 22 березня після того, як Верховна Рада позбавила її депутатської недоторканності та дала дозвіл на арешт.

У четвер генпрокурор Юрій Луценко представив у парламенті підозру щодо Надії Савченко.

За версією слідства, Надія Савченко у змові з Володимиром Рубаном та керівником "ДНР" Олександром Захарченком запланували перевезти через лінію розмежування зброю, обстріляти урядовий квартал Києва з мінометів, убити президента, а також розстріляти депутатів парламенту зсередини.

Надія Савченко заперечує намір здійснити терористичний акт та вбити керівництво країни.

За її словами, вона більше року знала про стеження за собою і про діяльність підісланих до неї агентів влади. Тому під запис фантазувала та просто вигадувала неймовірні сценарії, які не планувала втілювати у життя.

З російської в'язниці в українську

Надія Савченко - професійний військовий льотчик, яка пішла на Донбас добровольцем навесні 2014 року.

Там вона потрапила в полон і майже два роки провела у російській в'язниці. Під час перебування в Росії вона стала народним депутатом України, адже партія "Батьківщина" зробила її першим номером свого виборчого списку восени 2014 року.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption У російській в'язниці Надія Савченко голодувала 83 дні

У Росії її звинувачували у причетності до вбивства на Луганщині російських журналістів, які загинули під час артилерійського обстрілу.

Під час судового процесу у Росії Надія Савченко оголошувала голодування. Вона стверджує, що голодування тривало понад 80 днів.

У травні 2016 року Надію Савченко обміняли на двох росіян Євгена Єрофеєва та Олександра Александрова, яких взяли у полон на Донбасі.

Одразу після повернення президент України надав їй звання "Герой України".

Проте невдовзі після повернення пані Савченко почала робити скандальні заяви щодо необхідності вести діалог з керівниками "ДНР" та "ЛНР", що різко змінило ставлення до неї.

Фракція "Батьківщина" навіть виключила Надію Савченко зі своєї фракції.

Стежте за нами в Telegram! Ми щодня надсилаємо добірку найкращих статей.

Новини на цю ж тему