Літак, який здійснив політ з Австралії до Лондона, увійшов в історію

Літак Qantas Flight QF9 Копирайт изображения EPA
Image caption Літак Qantas Flight QF9 подолав відстань у 14498 км

Літак Qantas Flight QF9, який здійснював перший безпосадковий рейс між Австралією та Великою Британією, приземлився в аеропорту Хітроу в Лондоні.

Він подолав дистанцію 14 498 км з австралійського міста Перт лише за 17 годин.

Для виконання польоту найбільша австралійська авіакомпанія Qantas використала літак Boeing 787-9 Dreamliner, який використовує менше палива ніж Boeing 747.

Авіарейс Перт-Лондон - лише перший крок в амбітних планах австралійської компанії робити якомога більше наддалеких рейсів.

Генеральний директор Qantas Алан Джойс назвав новий рейс Перт-Лондон "маршрутом, який змінює правила гри".

Він нагадав, що перші польоти Qantas з Австралії до Британії по так званому "маршруту кенгуру" займали чотири дні, а літаки робили сім зупинок.

Уряд штату Західна Австралія сподівається на збільшення кількості туристів внаслідок появи прямого маршруту.

Після прибуття до Лондона прем'єр-міністр Західної Австралії Марк Макговен написав у Twitter: "Нова ера подорожей та можливостей для економіки Західної Австралії офіційно розпочалась".

Літаком Qantas до Лондона прибули понад 200 пасажирів і 16 членів екіпажу.

Щоб мінімізувати незручності, які виникають внаслідок такого довгого рейсу, літак обладнаний функціями, які забезпечують поліпшену якість повітря та зниження шуму у салоні.

Деякі з пасажирів погодились поділитися з вченими з Сіднейського університету даними про їхній режим сну та активності.

Вони носили спеціальні пристрої, які також записували дані про їх розумову активність, харчування та рівень гідратації.

Новий рейс Перт-Лондон приблизно на три години швидше, ніж інші маршрути, які включають зупинки на Близькому Сході для зміни літака або дозаправлення.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Як здійснити посадку на Ан-225 “Мрія”?

Як повідомляє Міжнародна асоціація повітряного транспорту, рейс є найдовшим у світі після маршруту Qatar Airways Доха-Окленд, дистанція якого становить 14 529 км.

Деякі інші перевізники, зокрема Emirates та United Airlines, також розпочали безпосадкові подорожі на відстань понад 14 000 км.

У 2017 році авіакомпанія United Airlines запустила маршрут з Лос-Анджелеса до Сінгапуру - це найдовший безпосадковий рейс з США.

Раніше авіакомпанія Singapore Airlines здійснювала польоти за найдовшим рейсом у світі, на відстань 15 300 км від Сінгапуру до Нью-Йорка. Від цього рейса відмовились у 2013 році.

Новини на цю ж тему