В Афганістані вбили журналіста ВВС

Ахмад Шах
Підпис до фото,

Журналіста ВВС Ахмада Шаха вбили невідомі чоловіки у провінції Хост на кордоні з Пакистаном

Кореспондент ВВС Ахмад Шах загинув внаслідок нападу в афганській провінції Хост на кордоні з Пакистаном.

"З величезним сумом BBC може підтвердити смерть кореспондента афганської служби BBC Ахмада Шаха", - повідомив Джеймі Ангус, директор Всесвітньої служби BBC.

Керівник поліції у провінції Хост Абдул Ханан повідомив ВВС, що журналіста застрелила група невідомих озброєних чоловіків. Афганська поліція розслідує мотив злочину.

Місцеві жителі повідомили, що під час нападу Ахмад Шах їхав на велосипеді. Журналіста відвезли до лікарні, де він помер від поранень.

"Ахмаду Шаху було 29 років. Він працював на афганській службі BBC вже понад рік і вже зарекомендував себе як високопрофесійний журналіст", - зазначив пан Ангус.

Він також висловив співчуття друзям та родині Ахмада Шаха, афганській команді ВВС.

"Ми робимо все можливе, щоб підтримати його родину в цей дуже важкий час", - зазначив Джеймі Ангус.

Найгірший день для афганських журналістів за 15 років

Раніше сьогодні журналісти стали ціллю терористичної атаки в афганській столиці Кабул.

Повідомляється, що вранці нападник на мотоциклі здійснив перший вибух в кабульському районі Шашдарак, де розташовані будівлі міністерства оборони, розвідки Афганістану та представництво НАТО.

За 15 хвилин, коли на місці трагедії зібралися люди та журналісти, стався другий вибух. Терорист знаходився на момент вибуху серед журналістів.

"Цей підривник видавав себе за журналіста (оператора) і підірвав себе в натовпі", - заявили в поліції.

Внаслідок подвійного теракту загинули щонайменше 25 людей, зокрема вісім журналістів та четверо поліцейських. 45 людей поранені.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

В Кабулі сьогодні стався подвійний теракт. Смертник дочекався, коли на місце першого вибуху приїдуть журналісти і підірвав себе

Серед загиблих внаслідок теракту в Кабулі: провідний фотограф агентства AFP Шах Марай, троє журналістів Radio Free Europe/Radio Liberty - Сабавун Какар, Абадулла Хананзай, який працював над сюжетами про наркотики, журналістка Махаррам Дуррані, яка працювала у програмі для жінок.

Повідомляється також про загибель оператора афганського телеканалу Tolo News Яра Мохамада Токі, журналістів телеканалу 1TV Газі Расулі та Новруза Алі Роджабі.

Відповідальність за теракти у Кабулі взяло угруповання "Ісламська держава".

Ще один теракт за участі смертника сьогодні стався в провінції Кандагар. Внаслідок нього загинули 11 школярів.

Хочете отримувати найцікавіші матеріали в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!