Репер Каньє Вест заявив, що рабство темношкірих було їхнім "вибором"

Каньє Вест Копирайт изображения Dimitrios Kambouris / Gettyn Images

Американський репер Каньє Вест заявив, що історичне поневолення афроамериканців можна розцінювати як їхній особистий "вибір".

"Коли чуєш про рабство, яке тривало 400 років... 400 років? Це звучить як вибір", - сказав музикант в інтерв'ю розважальному сайту TMZ.

Останнім часом Каньє Вест привертає до себе багато уваги своїми заявами на підтримку президента Дональда Трампа.

Більшість американських артистів (судячи з їхніх публічних висловлювань) та більшість афроамериканців (судячи з результатів виборів 2016 року і подальших опитувань) до Трампа ставляться різною мірою негативно.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Нещодавно Каньє Вест випустив пісню на підтримку Дональда Трампа

Африканців насильно завозили в Північну Америку, як в колоніальний період, так і після проголошення незалежності США, протягом XVII, XVIII і XIX століть і продавали як рабів.

З досить заплутаних пояснень пана Веста можна зробити висновок, що він говорив про психологічні наслідки рабства, з якими афроамериканці живуть дотепер.

"Ми ментально в тюрмі. Мені більше подобається слово "тюрма", тому що рабство занадто прямо асоціюється з чорними. Як холокост - це євреї, так рабство - це чорні", - сказав він.

Ще під час онлайн-трансляції репер і чоловік зірки реаліті-шоу Кім Кардаш'ян зустрів гнівну реакцію від одного з афроамериканських журналістів TMZ, Вена Лейтана. Той сказав, що слова Каньє Веста викривають "відсутність мислення".

"Ти маєш право вірити, у що хочеш, але є факти, і за всім, що ти зараз сказав, стоять наслідки в реальному світі, в реальному житті, - звернувся до нього Лейтан. - Нам доводиться мати справу з маргіналізацією, викликаною 400 роками рабства, а ти сказав, що для нашого народу це такий вибір ".

"Я вражений, брат, і мені неймовірно боляче, коли я бачу, що ти перетворився в щось, що мені здається несправжнім", - додав журналіст.

Також під час інтерв'ю пан Вест знову тепло відгукнувся про Трампа, назвавши його "мій малюк" і сказавши, що американський президент - "один з улюблених людей світу репу".

У соцмережах слова Каньє Веста вкотре викликали фурор.

Кілька днів тому репер випустив пісню, яка виправдовує його позицію щодо Трампа, який, за його словами, "бореться за народ".

Хочете отримувати головні статті в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему