Відомого біохакера Аарона Трейвіка знайшли мертвим

Аарона Трейвіка знайшли мертвим
Image caption Біохакер Аарон Трейвік

Біохакера Аарона Трейвіка, який став відомим після введення у ногу ін'єкції саморобних "ліків" проти герпесу, знайшли мертвим у спа-салоні в Вашингтоні.

Vice News повідомляє, що тіло біохакера знайшли у резервуарі для флотаційної терапії - спа-процедури для розслаблення у солоній воді.

28-річний Аарон Трейвік був виконавчим директором компанії Ascendance Biomedical. Він практикував самолікування та закликав інших людей робити так само, використовуючи саморобні препарати, у створенні яких не брали участі фармацевтичні компанії.

Біохакер стверджував, що його компанія самостійно розробила "експериментальну комбінацію засобів", яка могла б вилікувати ВІЛ, СНІД та герпес. Водночас компанія Аарона Трейвіка не мала жодних незалежних доказів на підтримку цих тверджень.

В жовтні 2017 року він провів в прямому ефірі у Facebook демонстрацію застосування одного з "препаратів" на ВІЛ-позитивному біохакері Тристані Робертсі. Результат досі невідомий.

У лютому під час інтерв'ю на конференції BodyHacking Con в Остіні, штат Техас, BBC поставила пану Трейвіку низку незручних запитань.

На цій конференції біохакер, в якого був герпес, зробив перед глядачами ін'єкцію неліцензованого продукту своєї компанії собі в ногу.

На сцені він назвав цей продукт "комбінацією, яка досліджується", а в інтерв'ю ВВС "засобом для лікування".

Він стверджував, що засіб створювали без участі вчених та випробували лише на мишах.

На питання ВВС, чи варто закликати людей з важкими хворобами фактично ставати піддослідними морськими свинками, біохакер відповів: "Найкраще, що ми можемо зробити, це сказати цим людям: "Ми знаємо, що ви не маєте доступу до цих ліків".

"В них немає інших варіантів. І все що ми знаємо - якщо вони (ліки, які не пройшли попередніх випробувань.- Ред.) подіють, вони не помруть", - додав він.

Конфлікт з іншими біохакерами

В спільноті біохакерів постійно критикували Трейвіка за те, що він влаштовує шоу, проводить публічні експерименти та робить гучні заяви, але не вміє їх підтвердити.

За кілька місяців до смерті у Трейвіка виник конфлікт з іншими біохакерами, пов'язаними з Ascendance Biomedical.

Близькі до компанії дослідники повідомили Vice, що Трейвік не виходив на зв'язок з колегами останній місяць. У лютому 2018 року в ході конфлікту з декількома співробітниками Ascendance Biomedical в офісі у Флориді він замкнувся в лабораторії компанії і відмовлявся виходити.

Причиною конфлікту стала незгода його колег з тим, як Трейвік говорить про біохакінг в ЗМІ.

Його знайомий Трістан Робертс, який випробував на собі препарати Ascendance Biomedical, заявив, що пан Трейвік прагнув до революції у лікуванні хвороб.

Він зазначив, що методи Трейвіка багато представників наукової спільноти не схвалювали, але ніхто не сумнівався в щирості його намірів.

У поліції повідомили, що немає жодних доказів, які б свідчили про насильницьку смерть Аарона Трейвіка.

Запланований розтин тіла біохакера, інформації щодо його результатів ще немає.

Хто такі біохакери?

Копирайт изображения Getty Images

Біохакінг - це намагання людей вплинути на власний стан здоров'я різними засобами, зокрема через зміни способу життя, хірургічне втручання та використання методів лікування, які не практикувалися в медичних закладах.

Біохакерами часто називають людей, які самостійно проводять над собою медичні експерименти, спрямовані на розширення людських можливостей.

Це стосується використання ліків без призначення лікаря, експериментів з редагуванням геному за допомогою технології CRISPR. Однозначних доказів ефективності цих практик не існує.

Компанії біохакерів користуються американським законодавством, яке не забороняє експерименти з ліками в тому випадку, якщо їх проводять на самому досліднику та за його бажанням.

Хочете отримувати найцікавіші статті в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему