Суд прискорив розгляд справи бразильця, що воював на Донбасі

Рафаель Лусваргі Копирайт изображения UNIAN
Image caption Рафаеля Лусваргі в Україні судять за участь у конфлікті на Донбасі на боці сепаратистів

Справу громадянина Бразилії Рафаеля Лусваргі, якого в Україні судять за участь у конфлікті на Донбасі на боці сепаратистів, розглянуть раніше, ніж планували.

"У зв'язку з отриманням Павлоградським міським судом Дніпропетровської області інформації про місце перебування обвинуваченого Рафаеля Маркуса Лусварґі із засобів масової інформації, судом скоригована дата судового засідання", - ідеться у повідомленні прес-служби суду.

Розгляд відбудеться не 6 червня, а в понеділок, 7 травня, о 15:00.

Напередодні Рафаеля Лусваргі схопили націоналісти у Києві і силоміць привели його до будівлі СБУ.

Копирайт изображения УНІАН
Image caption Представники "Національного корпусу", С14 та "Традицій і порядку" привели Рафаеля Лусваргі до будівлі СБУ в Києві

Представники організацій "Національний корпус", С14 та "Традиції і порядок" сказали, що українські спецслужби діють неефективно, оскільки чоловік, який зізнався, що воював на Донбасі за "ЛНР/ДНР", досі на волі.

Саме тому, за їхніми словами, вони вирішили самі втрутитися в ситуацію та передати Рафаеля Лусваргі СБУ.

У суді пояснили, що термін обраного раніше запобіжного заходу закінчився у лютому цього року, і його не могли продовжити через тривалість розгляду судами питання про територіальну підсудність цього кримінального провадження.

"Проси пробачення"

У спецслужбі подякували націоналістам за "активну позицію" та запевнили, що будуть діяти виключно "в правовому полі".

В українському МВС на питання ВВС News Україна про насильницькі дії націоналістів щодо пана Лусваргі, відповіли, що "не мають жодного відношення до цієї справи", і що "жодних заяв про порушення (прав Лусваргі. - Ред.) до них не надходило".

Чоловіка вели до головної будівлі спецслужби, заломивши руки за спину, і допитували про те, чому він приїхав до України та що робив на Донбасі.

Усе це націоналісти транслювали у Facebook.

Він повідомив, що живе в київському монастирі та нікуди не їде, бо чекає суду.

Копирайт изображения УНІАН

"Розкажи, які твої гріхи і що ти більше не будеш робити?" - питає його представник "Національного корпусу".

"Воювати - це погано", - відповідає Рафаель Лусваргі.

"Що тебе мотивувало приїхати до України?" - лунає наступне питання.

"Я приїхав допомогти, але насправді не допоміг, а зробив гірше", - каже іноземець.

"Попроси пробачення в українського народу за свої дії", - наполягає представник націоналістичної організації.

"Пробачте мене за мою погану поведінку проти вашого народу", - відповів пан Лусваргі.

На питання, чи вбивав він українців, відповів, що ні. А відео, яке з'явилося в інтернеті, де він стріляє з міномета, називає пропагандистським та знятим "за інструкцією".

Коли націоналістичні організації прибули до центральної будівлі СБУ, практично відразу до них вийшов представник спецслужби.

Копирайт изображения УНІАН

"Як ця людина опинилася на волі?" - адресували вони своє питання до спецслужби.

У відповідь представник СБУ нагадав про те, що справу розглядає суд і саме суд ухвалює рішення про запобіжний захід. Але спецслужба готова додатково допитати Рафаеля Лусваргі про всі обставини.

Речниця СБУ Олена Гітлянська повідомила BBC News Україна, що зараз чоловік перебуває в СБУ, де з ним проводять слідчі дії.

Пізніше спецслужба опублікувала відеокоментар пані Гітлянської, в якому вона каже: "Як вам вже відомо, зараз Лусваргі знаходиться у нас, ми дякуємо активістам за їх активну громадську позицію".

При цьому вона додала, СБУ працює "виключно в правовому полі".

Рафаеля Лусваргі затримали в січні 2017 року, його справу розглядав Печерський суд Києва. В результаті суд виніс вирок: 13 років ув'язнення за двома статтями - створення терористичної організації та створення незаконних збройних формувань.

Під час судового процесу він визнав свою провину.

Проте згодом інший суд скасував цей вирок та призначив новий розгляд справи. Бразилець спочатку був під вартою, а потім йому змінили запобіжний захід і він опинився на волі.

У ЗМІ з'явилася інформація, що це пов'язано з обміном полоненими. Нібито його включили до відповідних списків, однак обмін Рафаеля Лусваргі так і не відбувся.

Стежте за нами в Telegram! Ми надсилаємо туди головні новини і добірку найкращих статей.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему