Чому Кім Чен Ин погрожує скасувати зустріч з Трампом

Ин та Трамп Копирайт изображения EPA
Image caption Кім Чен Ин та Дональд Трамп мають зустрітися у Сингапурі 12 червня

Північна Корея погрожує відмовитися від зустрічі лідера держави Кім Чен Ина з президентом США Дональдом Трампом, якщо США будуть наполягати на односторонній відмові КНДР від ядерної зброї.

Саміт лідерів КНДР та США має відбутися 12 червня у Сингапурі.

У гнівній заяві заступник міністра закордонних справ КНДР Кім Ке Гван зазначив, що США приховують злі наміри та роблять безрозсудні заяви. Він також розкритикував радника президента США з національної безпеки Джона Болтона.

"Ми не приховуємо відразу до нього (до Болтона. - Ред.)", - зазначив Кім Ке Гван, який є відповідальним за переговори щодо ядерно-ракетної програми КНДР.

Він додав, що Північна Корея "мала великі надії" на саміт, але "на превеликий жаль, це США провокують нас напередодні саміту".

74-річний Кім Ке Гван неодноразово брав участь у переговорах зі США у минулому і вважається дуже наближеним до керівника КНДР, тому малоймовірно, що його слова не були попередньо схвалені Кім Чен Ином.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Заступник міністра закордонних справ КНДР Кім Ке Гван вже неодноразово брав участь у переговорах щодо ядерної програми

Кореспондент ВВС у Сеулі Лора Бікер зазначає, що заява з Пхеньяна ставить під сумнів можливість проведення саміту в Сингапурі, хоча КНДР запросила іноземних журналістів побачити демонтаж головного ядерного полігона пізніше цього місяця.

Чому в КНДР така ненависть до Болтона

Слова північнокорейського чиновника про радника президента США Джона Болтона не є дивними.

Його призначення у березні явно розгнівало Північну Корею.

Пан Болтон є твердим захисником американського впливу за кордоном та прибічником використання сили у випадку конфронтації. Він наголосив раніше, що буде "абсолютно законним" провести попереджувальний удар по Північній Кореї.

В інтерв'ю журналістам протягом вихідних він запропонував Північній Кореї наслідувати лівійську модель ядерного роззброєння, маючи на увазі відмову лідера Лівії Муаммара Каддафі від ядерної програми на початку 2000-х років.

Але в КНДР добре пам'ятають, як у 2011 році вбили Каддафі, і що західні держави підтримували повстанців проти нього і наносили авіаудари по його військах.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Джон Болтон запропонував повторити лівійський сценарій роззброєння в КНДР, що викликало гнів у Пхеньяні

Кім Ке Гван згадав про долю Лівії у своїй заяві.

"Це, по суті, є проявом жахливо зловісних кроків нав'язати нашій гідній державі долю Лівії або Іраку, які були зруйновані, через те, що ці країни повністю здалися великим державам", - наголосив він.

Скасування переговорів з Південною Кореєю

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Південнокорейський винищувач F-15K злітає із американської авіабази у південнозахідному портовому місті Кунсан у рамках навчань Max Thunder

У вівторок КНДР скасувала переговори на найвищому рівні із Південною Кореєю, розлютившись військовими навчаннями останньої зі США, повідомили державні ЗМІ КНДР.

Державна новинна агенція назвала навчання "провокацією" і репетицією вторгнення.

Минулої п'ятниці близько 100 військових літаків, зокрема бомбардувальники B-52 і винищувачі F-15K, розпочали щорічні спільні навчання США і Південної Кореї Max Thunder.

Сеул і Вашингтон наполягають, що такі навчання проводяться виключно в інтересах оборони і ґрунтуються на угоді про взаємну оборону від 1953 року. Країни також наполягають, що такі навчання необхідні задня посилення готовності на випадок несподіваної зовнішньої атаки.

Скасовані Пхеньяном переговори були погоджені раніше цього тижня і мали пройти у Пханмунджомі, військовому поселенні, розташованому у демілітаризованій зоні між КНДР і Південною Кореєю.

Представники обох країн планували обговорити заходи із втілення попередніх домовленостей, укладених на саміті 27 квітня.

Тоді у підсумку переговорів Кім Чен Ин і Мун Чже Ін із Південної Кореї домовилися співпрацювати, аби очистити півострів від ядерної зброї. Вони також погодилися працювати над тим, аби замінити угоду про припинення бойових дій, що позначила кінець Корейської війни у 1953 році, реальною мирною угодою вже цього року.

Новини на цю ж тему