Чому в Києві та околицях так багато метеликів

Сонцевик чорно-рудий або Nymphalis xanthomelas - стійкий, легко мігрує і всюди знаходить їжу, пояснює вчений навалу метеликів Копирайт изображения Євген Манженко Facebook
Image caption Сонцевик чорно-рудий або Nymphalis xanthomelas - стійкий, легко мігрує і всюди знаходить їжу

У понеділок, 4 червня, кияни помітили в місті безліч метеликів із рудими крилами.

Їх бачили на Контрактовій та КПІ, на Борщагівці та на Печерську, на Лук'янівці й Оболоні, а також під Києвом.

Користувачі у соцмережах публікують фото метеликів і запитують, звідки їх у місті стільки.

Загадку розкрив доктор біологічних наук, завідувач відділу загальної та прикладної ентомології Валерій Корнєєв із інституту зоології НАН України у пості у Facebook:

"Сонцевик чорно-рудий - так зветься метелик, який у масі з'явився сьогодні - має гусінь, що живиться на різноманітних листяних деревах, переважно на вербах і тополях.

Минулий рік був для нього особливо сприятливим, і дорослі метелики минулого року були також численні", - написав науковець.

"Весна цього року була "моментальною", тож і метелики, що дожили до весни у хованках, відклали яйця практично одночасно, у перший же сприятливий день.

Відтак, уся гусінь (а її було ще більше, ніж торік), швидко розвинулася за травень, залялькувалася також майже у той самий час.

Лялечка розвивалася трохи більше тижня, поки всередині неї сформувалися крильця і ніжки, і щойно вночі пройшов добрячий дощ, усі лялечки луснули, і вранці сьогодні дружно повиходили дорослі метелики", - додав пан Корнєєв.

За словами науковця, в Європі і аж до Центральної Азії ентомологи спостерігають падіння чисельності більшості видів метеликів.

Причиною цього є природні умови, вплив людини, зокрема, використання отрутохімікатів, розорювання та випалювання трави, вони гинуть.

"Наш герой - сонцевик чорно-рудий - стійкіший, легко мігрує і всюди знаходить їжу, тому й спалах чисельності дав такий, що його помітили геть усі", - пояснив вчений.

Копирайт изображения Wladyslaw Musiienko

Хочете отримувати найцікавіші матеріали в месенджер? Стежте за нами вTelegram!

Новини на цю ж тему