Трамп гарантував безпеку для Північної Кореї

Дональд Трамп і Кім Чен Ин за підсумками своєї зустрічі підписали історичний документ і пообіцяли суттєві зміни для світу.
Згодом стало відомо, що у документі йдеться про гарантії безпеки для Північної Кореї зі сторони США.
"Президент США зобов'язався забезпечити гарантії безпеки для КНДР, а голова Кім Чен Ин підтвердив своє тверде і непохитне зобов'язання щодо повного ядерного роззброєння на Корейському півострові", - прочитали журналісти на фото підписаного документа.
Документ не містить конкретних деталей того, як Північна Корея буде позбавлятися від ядерного озброєння. У заяві також не згадуються санкції, накладені на КНДР.
Крім того, Сполучені Штати та КНДР домовилися здійснювати пошуки останків військовополонених, включаючи негайну репатріацію тих, кого вже змогли ідентифікувати.
- Історична зустріч: як Трамп потис руку Кім Чен Ину
- Що розповідають жителям КНДР про саміт Кім Чен Ина і Трампа
Під час прес-конференції лідер КНДР Кім Чен Ин через перекладача заявив, що вони з Трампом "вирішили залишити минуле позаду".
"Світ побачить серйозні зміни", - пообіцяв керівник Північної Кореї.
Дональд Трамп заявив, що вони "дуже пишають тим, що сталося сьогодні".
"Всі наші відносини з Північною Кореєю та Корейським півостровом будуть тепер суттєво іншими", - додав він.
На питання журналістів, чи йде мова про ядерне роззброєння КНДР, Дональд Трамп відповів: "Ми починаємо цей процес дуже скоро".
Дональд Трамп також розповів, що він встановив "спеціальний зв'язок" з Кім Чен Ином.
На питання про те, чи запросить він лідера КНДР до Білого дому у Вашингтоні, президент США відповів: "Так, абсолютно".
Водночас обоє лідерів проігнорували питання про те, чи обговорювали вони історію Отто Вормбієра - американського студента, який був ув'язнений у КНДР, після чого впав у кому й згодом помер.
Після спілкування з пресою кортеж президента США залишив острів, де проходила зустріч. Очікується, що за кілька годин звідти поїде і Кім Чен Ин.
Історична зустріч
У Сінгапурі відбулася перша в історії зустріч чинного президента США з лідером Північної Кореї. Основна тема саміту - ядерне роззброєння КНДР та зменшення напруги у відносинах між державами.
Саміт проходив у п'ятизірковому готелі Capella на курортному острові Сентоза.
Перед його початком Кім Чен Ин і Дональд Трамп обмінялися історичним рукостисканням на тлі прапорів США і КНДР.
Аналітики наразі розійшлися у прогнозах щодо наслідків перемовин: одні вважають їх пропагандистською перемогою північнокорейського лідера, інші - реальним кроком до деескалації та миру на Корейському півострові.
Віч-на-віч
Близько 50 хвилин лідери США і КНДР розмовляли один на один (з ними залишилися тільки перекладачі), після чого до них приєдналися радники і високопоставлені учасники обох делегацій: з боку США держсекретар Майк Помпео, радник з національної безпеки Джон Болтон та глава апарату Білого дому Джон Келлі, а з боку КНДР - заступник голови Трудової партії Кореї (ТПК) Кім Йон Чхоль, міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо і заступник голови ЦК ТПК Лі Су Йон.
Експерти відзначають, що і Трамп, і Кім, всупереч прогнозам, виглядали досить розслаблено.
Низка оглядачів вже висловили незадоволення з приводу того, що прапор США, "лідера вільного світу", опинився поруч з північнокорейським - стягом країни, де чи не найбільше у світі порушуються права людини та існує тотальна цензура медіа.
Критики також кажуть, що своїми діями по нагнітанню ядерної небезпеки Північна Корея може показати негативний приклад того, як можливо досягати компромісу з США.