ЧС-2018 у Росії: доходи від спонсорів впали. Виручають китайці

Brazil's midfielder Philippe Coutinho Correia scores the third goal for Brazil during the international friendly footbal match Austria on 10 June Копирайт изображения Getty Images
Image caption Бразилія - традиційно серед фаворитів Чемпіонаті світу

Згідно із дослідженням Nielsen Sports, вартість спонсорства на Чемпіонаті світу з футболу, що проходитиме в Росії, зменшилася порівняно із попереднім турніром у Бразилії.

Ці доходи ФІФА впали з 1,629 млрд до 1,45 млрд доларів.

Експерти Nielsen кажуть, що спонсорський "сезон" 2015-2018 був важчим, ніж попередній.

"Проте прихід нових спонсорів, наприклад, із Китаю, допоміг ФІФА пережити негоду", - уточнили в компанії.

Йогурт для фанів

Китайські спонсори з'явилися у той період, коли низка давніх партнерів ФІФА, таких, як Johnson & Johnson, Castrol та Continental, вирішили припинити співпрацю на тлі корупційного скандалу довкола керівного футбольного органу в 2015 році.

Найбільша китайська ріелтерська компанія, що спеціалізується на комерційній нерухомості, Wanda Group, - одна із семи офіційних партнерів ФІФА, разом із Coca-Cola, Adidas, Qatar Airways, Visa, Hyundai/Kia і "Газпромом".

Копирайт изображения Fifa
Image caption Назва китайської молочної компанії Mengniu з'явиться на стадіонах і квитках

Три із п'яти офіційних спонсорів ЧС-2018 - це виробник телевізорів і холодильників Hisense, розробник смартфонів Vivo і молочна компанія Mengniu. Це китайські компанії.

Mengniu також має ексклюзивні права на продаж йогуртів і морозива на стадіонах, де проходитимуть матчі ЧС у Росії.

Що буде у Катарі?

Загалом впродовж останніх 20 років вартість спонсорства зростала. І у 2015-2018 роках доходи ФІФА були удвічі більшими, ніж, наприклад, у період 1999-2002 років.

Копирайт изображения Reuters
Image caption ФІФА сподівається на зростання доходів від спонсорів під ЧС у 2022 в Катарі

"ФІФА сподівається на зростання доходів від спонсорів під ЧС у 2022 в Катарі", - каже керуючий директор Nielsen Sports Гленн Ловетт.

"Виглядає, що вони очікують на появу компаній із Близького Сходу, які зможуть влити капітал у перший Чемпіонат світу з футболу у регіоні. У ФІФА також очікують пожвавлення спонсорства на тлі реформ, запроваджених президентом Джанні Інфантіно у 2016".

Китайське зростання

Нині переважна більшість спонсорів ЧС - із Європи, Північної Америки і Азії. Африканські компанії долучалися до фінансування у ЧС у Південній Африці, а південноамериканські - до ЧС у Бразилії у 2014.

"Проте жоден із цих регіонів не бере участі у спонсорстві цього року", - каже Гленн Ловетт.

"Азійські компанії нарощують присутність і відіграють значну роль на ЧС-2018, маючи 39% спонсорських угод".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Китай хоче збудувати 70 тисяч футбольних полів до 2020

І це саме ті китайські компанії, які забезпечують зростання загалом у регіоні.

Футбол зараз переживає бум у Китаї, влада якого підтримує цей вид спорту і планує прийняти Чемпіонат світу у найближчому майбутньому.

"Угоди ФІФА з китайськими компаніями можна розглядати як підтримку зусиль країни, спрямованих на розвиток футболу і проведення ЧС у Китаї", - каже експерт.

Згідно із даними Nielsen, інтерес до футболу серед міського населення у Китаї зріс від 27% у 2013 році до 32% у 2017. Три чверті з тих, хто відповів, що йому подобається футбол, молодші за 34 роки.

Новини на цю ж тему