Адвокат: Сенцов застудився і має проблеми з нирками

Олег Сенцов під час суду Копирайт изображения Getty Images

В українського режисера Олега Сенцова проблеми із нирками та серцем. Про це BBC News Україна розповів його адвокат Дмитро Дінзе, який відвідав свого підзахисного у колонії.

За словами пана Дінзе, Сенцов також застудився.

"Виглядає від досить погано, заторможений трохи, що не дивно після такого тривалого голодування", - розповів пан Дінзе.

Раніше уповноважена Верходної ради України з прав людини Людмила Денісова з посиланням на телефонну розмову з адвокатом, розповіла, що Олег Сенцов п’є по 3,5 літра води на день та постійно перебуває під крапельницями.

За її словами, Сенцова намагалися примусово годувати, але відмовились через можливий розголос.

"На 26-й день голодування в Олега сталася криза і його відвезли до лікарні за межами колонії. Хотіли примусово нагодувати, але Олег відмовився. Лікарі не наполягали через можливий розголос і попросили забрати його назад до колонії разом із апаратом для примусового годування", - написала пані Денісова у Facebook.

Другий місяць голодування

Копирайт изображения Уніан
Image caption Акція на підтримку Сенцова біля посольства РФ в Україні, в Києві, 24 травня 2018 р.

Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування 14 травня, рівно за місяць до початку Чемпіонату світу з футболу, який стартував у Росії 14 червня. У такий спосіб він хоче привернути увагу до утримуваних за політичними мотивами у тюрмах Росії та Криму громадян України.

Сенцов заявляв, що своїм протестом він домагається звільнення усіх політичних в'язнів і просив не ставити його на перше місце серед них.

28 травня Управління федеральної служби з виконання покарань (ФСВП) по Ямало-Ненецькому округу РФ повідомило, що Олег Сенцов дав згоду на "підтримувальну терапію".

"Що б не казали тюремні лікарі про "стабільний стан", рішення про застосування терапії говорить про те, що справи кепські", - розпровідала в коментарі BBC сестра Олега Наталія Каплан.

Справа про тероризм

Копирайт изображения Антон Наумлюк

У серпні 2015 року суд у Росії визнав Сенцова винним у створенні терористичної організації і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.

За цією ж справою засудили до 10 років тюрми активіста Олександра Кольченка.

Сенцова та Кольченка звинуватили у підготовці терористичних актів у Криму навесні 2014 року, невдовзі після анексії Криму Росією.

На бік обвинувачення став і президент РФ Володимир Путін.

"Його засудили не за творчість, а за те, що взяв на себе зовсім інші функції, як стверджують органи слідства й суду. Фактично він присвятив своє життя терористичній діяльності", - заявляв Володимир Путін у грудні 2016 року.

Самі засуджені вважають справу проти себе політичною, а докази - сфальсифікованими. Крім того, Сенцов зазначав, що його після арешту били та катували працівники ФСБ, вимагаючи зізнання.

Правозахисні організації вважають Олега Сенцова та Олександра Кольченка політв'язнями. Україна вимагає їх негайно звільнити.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Стежте за нами в Telegram!

Новини на цю ж тему