Російська омбудсмен відвідала Сенцова. Українську - не пускають

Олег Сенцов Копирайт изображения AFP/Getty Images

Російська омбудсмен Тетяна Москалькова відвідала українського режисера Олега Сенцова у колонії №8 у місті Лабитнангі. Про це повідомляє агенція "Інтерфакс".

"У мене відбулася зустріч із Сенцовим, вона була доволі тривалою, десь близько години", - розповіла вона.

"Його стан здоров'я загалом задовільний, але все одно залишається занепокоєння про розвиток подій, оскільки 46-й день голодування, а це завжди вимагає великої уваги", - цитує слова Москалькової "Інтерфакс".

При цьому вона заявила, що ніяких скарг щодо здоров'я чи умов утримання він не висловлював.

Денісова "не вірить" Москальковій

Раніше цього дня до колонії у Лабитнангі прибула українська омбудсмен Людмила Денісова, консул України в Єкатеринбурзі й українські журналісти - їх до колонії пускати відмовилися.

Як повідомили у прес-служби української омбудсмена, пані Денісова прочекала дозволу на візит Сенцова понад 6 годин.

"В цей же час в колонії знаходилась Омбудсмен РФ Тетяна Москалькова, яка відмовилась спілкуватись з Людмилою Денісовою, чи будь-яким чином пояснювати ситуацію. Після певного часу перебування на території колонії Омбудсмен РФ поїхала, не надавши жодної інформації про Олега Сенцов" - заявили у пані Денісової.

У коментарі телеканалу "112 Україна" пані Денісова заявила, що "не вірить жодним заявам Москалькової".

"Я зможу твердо говорити про те, наскільки живий і здоровий Олег (Сенцов. - Ред.), тільки після того, як я сама його побачу", - заявила пані Денісова.

Копирайт изображения AFP/Getty Images
Image caption Тетяна Москалькова раніше цього тижня у Києві намагалася зустрітися із Максимом Одинцовим

Вона додала: "Те, що пише Москалькова, - я цьому уповноваженому, не можу сказати, що із прав людини, просто не вірю. Тому що ми з нею летіли в одному літаку, і… нас відтіснили, вивезли із аеропорту. А потім вона в кортежі проїхала повз мене, коли я стояла на дорозі для того, щоб зрозуміти, що ж відбувається. Вона слухавку не бере, на дзвінки не відповідає".

Домовленості

Пані Москалькова, у свою чергу, заявила, що Олег Сенцов - "російський громадянин", а Людмила Денісова - громадянка України, тому "вона не може бути поки що допущена". Таке рішення російська омбудсмен отримала від Федеральної служби виконання покарань Росії.

9 червня президенти України і Росії домовилися у телефонній розмові про візити омбудсменів двох країн до ув'язнених громадян.

Українська омбудсмен із 14 червня перебуває у Росії, де увесь цей час намагається потрапити до Олега Сенцова, також до інших ув'язнених українців - раніше цього тижня їй відмовили у зустрічі із журналістом Романом Сущенком, якого засудили за звинуваченнями у шпигунстві.

Тим часом раніше цього тижня російська омбудсмен Тетяна Москалькова приїхала до Києва, де також не змогла зустрітися із Максимом Одинцовим, якого українська влада звинувачує у дезертирстві з української армії.

Резолюція ПАРЄ

У четвер Парламентська асамблея Ради Європи визнала Олега Сенцова, Володимира Балуха і Павла Гриба політв'язнями - адже вони "відповідають визначенню політичного в'язня, яке дає Асамблея". Там закликали звільнити їх "без жодних зволікань".

Цього дня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій засудила неналежні умови їхнього утримання. Там наголосили, що російська влада має утриматися від годування силоміць Сенцова й інших в'язнів.

У ПАРЄ закликали негайно гарантувати зустріч із ними українському омбудсмену, а також незалежним міжнародним експертами, як-от експертами Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Хочете отримувати головні статті в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

Новини на цю ж тему