В Таїланді знайшли живими 12 дітей, які дев'ять днів тому зникли в печері

Тренер та діти

Автор фото, FACEBOOK/EKATOL

Підпис до фото,

На фотографії в соцмережі тренер Екапол Джантавонг та деякі з його вихованців, які пішли на ексурсію в печеру

Всі 12 хлопців та їхній тренер з футболу, які дев'ять днів тому зникли в печері в Таїланді, знайдені живими.

Всі вони зараз перебувають у безпеці, повідомила тайська влада.

Поки що підлітків не дістали з печери. Рятувальники зазначають, що знайшли їх і переконалися, що всі зниклі живі. Для їхнього визволення з печер відкачують воду.

Найближчим часом до підлітків та їхнього тренера вирушать водолази та лікарі, аби з'ясувати, чи готові вони до транспортування з печери.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

До пошукової операції залучили військових підводників та кращих дайверів з усього світу, зокрема, Річарда Стентона

Рятувальники з самого початку сподівалися, що хлопці знайдуть безпечну підземну схованку під час повені в печері Тхам Луанг Нанг Нон.

12 хлопців з футбольної команди у віці 11-16 років пішли з тренером на екскурсію до печери в північній частині Таїланду 23 червня.

Через дощі вхід до печери затопило, і група виявилася відрізаною водою від зовнішнього світу. Їхні велосипеди знайшли біля входу до печери, влада почала рятувальну операцію.

Автор фото, Getty Images

Автор фото, Getty Images

Як їх рятували?

До пошукової операції залучили понад тисячу людей, зокрема, військових підводників з Таїланду та США, чотирьох кращих британських печерних дайверів, різноманітну техніку, зокрема дрони.

Аквалангістам доводилося працювати у вкрай скрутних умовах: вони не мали можливості просуватися занадто далеко по затоплених проходах, оскільки ризикували залишитися без повітря.

Крім того, робота ускладнювалася майже повною відсутністю видимості: потоки води несли з собою по темних тунелях багнюку та каміння. Неможливо було щось розгледіти на відстані витягнутої руки.

Дайвери порівнювали свої занурення з запливом у басейні з холодною кавою.

Потужним промисловим насосам, встановленим для відкачування води з печери, довелося боротися з безперервною зливою. Коли в четвер вхід в печери знову затопило, насоси зупинили.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Злива ускладнювала роботу рятувальників, солдат та волонтерів

Рятувальники почали шукати інші способи проникнути в печерний комплекс та прибрати звідти воду.

Вони задіяли бурові машини, щоб просвердлити отвори в гірській породі і осушити підземні ходи. Завдання ускладнювала товщина стін печери.

Автор фото, Getty Images

Автор фото, Getty Images

Автор фото, Getty Images

Автор фото, Getty Images

Пошукові служби також сподівалися, що за допомогою техніки вдасться пробурити в печеру новий вхід і дістатися до дітей.

Однак вкриті джунглями глинисті схили гори не дозволили важкій техніці розвернутися, а скельна порода загрожувала обрушитися при бурінні, тому нічого не вийшло.

У пошуках можливих нових входів над печерним комплексом літали оснащені тепловими камерами дрони, а підводні роботи досліджували затоплені ходи і передавали інформацію про рівень води та стан печер.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Учні в тайських школах молилися за порятунок дітей

Собаки також досліджували територію над печерою в пошуках нових входів, намагаючись взяти слід за запахом: їм давали понюхати особисті речі дітей, повідомляє AFP.

В підсумку, зусилля рятувальників увінчалися успіхом - дітей знайшли на відстані кількох кілометрів від входу в печеру.

***