Діти в печері: рятувальники борються з погодою

рятувальники Копирайт изображения Reuters

Рятувальники борються з погодою, щоб звільнити 12-х дітей та їхнього футбольного тренера, які опинилися у пастці у затопленій печері на півночі Таїланду.

Очікується, що за лічені дні в регіоні почнуться сильні дощі, що може призвести до збільшення рівня води у тій ділянці печери, де знайшли прихисток діти.

Останні дні на півночі Таїланду трималася суха погода. Рятувальники зараз вирішують, як витягти дітей з підземної пастки.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
У рятувальній операції у Таїланді беруть участь дайвери з України.

Спочатку, поки їх не знайшли, це була боротьба з часом, а тепер це боротьба з природою, кажуть рятувальники.

Якщо суха погода протримається довший час, є ймовірність, що група зможе вийти пішки з печери Тхам Луанг Нанг Нон і дітям не доведеться пірнати.

Вся подорож від входу печери до місця, де сидять діти, наразі займає 11 годин - 6 годин туди і 5 годин назад.

Копирайт изображения ВВС

Багато хлопчиків не вміють плавати, і їх треба навчити основних навичок занурення, якщо їм доведеться залишати печеру таким шляхом.

Рятувальні команди працюють в надзвичайно складних умовах у задушливих печерах при температурі понад 30 градусів. Частину шляху у печерах їм доводиться долати у брудній воді, по коліна в мулі і через слизькі виступи.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Перші кадри знайдених дітей в Таїланді

Але робота продовжується невпинно бо, щойно розпочнеться сезон дощів, рятувати дітей буде набагато складніше.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Батьки дітей біля рятувального табору. Їм показали відео з хлопчиками

Тим часом сотні людей допомагають рятувальному табору - місцину навколо гори посипали гравієм, щоб захистити її від багнюки, працівники тайської королівської кухні готуються гарячу їжу, а добровольці роздають пляшки з водою та лід.

Один місцевий чиновник, який став волонтером розповів, що не знав дітей особисто, але вирішив допомагати, "оскільки вважає хлопчиків у печері своїми братами".

Раніше тайські військові говорили, що якщо діти не зможуть пірнати, групі, доведеться чекати чотири місяці, щоб зійшла вода і можна було вийти з печери. Дітям передають продукти та інші речі.

Копирайт изображения Reuters

Міністр внутрішніх справ Анапонг Пяінда наголосив на необхідності термінової евакуації, додавши, що дощ прогнозується "у найближчі кілька днів", повідомляє Bangkok Post.

Зараз з печер постійно викачують воду, щоб зменшити ризик затоплення. Понад 128 мільйонів літрів води викачали з печер від четверга.

Копирайт изображения EPA
Image caption Печера, де заблоковані діти

Хлопчики віком від 11 до 16 років і їхній 25-літній тренер зникли ще 23 червня.

За попередньою інформацією, вони зайшли до печер, коли була суха погода, а потім почався сезон дощів, який заблокував їм вихід. Вони знайшли прилисток за 4 км від входу печери, де їх у понеділок знайшли британські дайвери.

Печери Тхам Луанг Нанг Нон регулярно затоплюються протягом сезону дощів, який триває у Таїланді до вересня-жовтня.

Новини на цю ж тему