Таїланд: на поверхню дістали чотирьох дітей

Карета швидкої

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Врятованих дітей одразу доправляють до лікарні

Рятувальники успішно підняли на поверхню щонайменше чотирьох хлопчиків із групи, що разом з футбольним тренером опинилися у пастці у печері в Таїланді два тижні тому.

За словами керівника рятувальної операції Наронгсака Осоттханакона, вони у гарному стані, і загалом усе проходить "гладко".

Зараз місію тимчасово зупинили принаймні до ранку понеділка, оскільки рятувальникам треба знову наповнити киснем усі балони.

Операція почалася у неділю зранку - на такий небезпечний крок пішли через ризик можливого затоплення місця, де опинилися 12 підлітків і один дорослий.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Підліткам від 11 до 17 років - разом із тренером вони опинилися у печері 23 червня

Дітей виводять з печери групами. Перед тим їх навчили користуватися обладнанням для дайвінгу, однак у хлопчиків немає ніякого досвіду.

Перша частина шляху на поверхню - найскладніша, їм доведеться пройти через вузькі, затоплені водою ділянки печери, часто занурюючись під воду.

За планом, діти мають відпочити в печері, яка слугувала базою для рятувальників, після цього їм треба буде подолати менш складну ділянку шляху.

Американський лідер Дональд Трамп повідомили, що США "дуже тісно співрацюють" із тайською владою, аби врятувати усіх дітей.

Автор фото, AFP/GETTY IMAGES

В операції беруть участь 13 іноземних дайверів та п'ятеро тайських, також серед рятувальників - п'ятеро "морських котиків".

Спочатку допускали, що група може провести там кілька місяців. Однак зранку в неділю керівник рятувальної місії заявив, що умови ідеальні для евакуації.

Автор фото, Getty Images

"Зараз і в наступні три чи чотири дні, умови ідеальні в тому, що стосується рівня води, погоди та здоров'я хлопчиків", - сказав він.

Наронгсак Оссатанакорн додав, що 18 дайверів відправились до групи, аби вивести її з печери.

За його словами, лікар оглянув дітей та констатував, що вони "в хорошій фізичній та психічній формі".

Самі хлопчики та їхні родини погодилися з тим, аби якомога швидше вивести групу.

Рятувальники бояться, що скоро можуть початися мусонні дощі, які затоплять вузькі тунелі в печері.

Журналістів та всіх, хто не бере участі в рятуванні дітей, попросили залишити територію біля печери.

Нестача кисню в печері та загроза сильних дощів змушують рятувальників прискоритись, повідомив губернатор в суботу.

Хто ці діти?

Автор фото, FACEBOOK/EKATOL

Група підлітків 11-16 років і їхній 25-річний тренер з футболу зникли 23 червня в печерному комплексі Тхам Луанг, куди вони вирушили на екскурсію.

Почалась злива і у печері стала різко прибувати вода. Діти були змушені піти вглиб на чотири кілометри, опинившись таким чином відрізаними від входу.

Пошуки зниклої футбольної команди тривали дев'ять днів.

2 липня, підлітків виявили британські дайвери Джон Волант і Рік Стантон. У Воланта була з собою відеокамера, на яку він записав момент зустрічі.

Їх знайшли на відстані приблизно 4 км від входу до печери. Всі 13 людей живі і майже неушкоджені, хоча дуже ослаблені, оскільки провели дев'ять днів в темряві і без їжі.

Групі почали доставляти їжу, кисневі балони та інші припаси.

Під час операції загинув дайвер - колишній військовослужбовець ВМС Таїланду. Старшина Саман Гуна доставив дітям балони з киснем, а сам втратив свідомість на зворотному шляху.

До пошуку зниклої групи прикута увага всього світу, у таборі працює понад тисяча людей.

Хочете отримувати історії звідусіль у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.