ЄС оштрафував Google на 5 млрд доларів

google Копирайт изображения GETTY IMAGES/GOOGLE

Єврокомісія заявила, що компанія використовувала свою мобільну операційну систему Android, щоб незаконно "закріпити своє панівне становище в інтернет-пошуку".

Компанії Alphabet, дочірньою компанією якої є Google, дали 90 днів, щоб змінити ситуацію. В іншому разі застосують нові штрафи у розмірі до 5% від його середнього щоденного обороту.

Це рекордний штраф, накладений регулятором на єдину компанію.

Європейський комісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер заявила, що Google "позбавив європейських користувачів права відчути переваги ефективної конкуренції у важливій мобільній сфері".

Компанія Alphabet може легко собі дозволити такий штраф - її обігові кошти наприкінці березня склали майже 103 млрд. доларів

Однак, компанія, яка базується у Каліфорнії, може оскаржити рішення.

Раніше Європейська комісія оштрафувала Google на 2,42 млрд євро за порушення антимонопольного законодавства Євросоюзу. Зокрема, комісія вирішила, що корпорація зловживає своїм панівним становищем на ринку пошукових систем і віддає перевагу іншим продуктам Google під час формування результатів пошуку.

Єврокомісія проводить ще і третє розслідування, присвячене бізнесу Google у розміщенні реклами AdSense.

Лідер ринку

Android попав в поле зору Єврокомісії в квітні 2015 року після скарги торгової групи Fairsearch, до якої входили Microsoft, Nokia та Oracle.

У той момент Android займав 64% ринку телефонів у Європі, повідомляла дослідницька компанія Statcounter. З того часу частка Android зросла до 74%.

Комісія звинуватила Google в антиконкурентній поведінці по таких пунктах:

  • вимоги до виробників телефонів і планшетів на базі Android встановити Google за замовченням і встановити веб-переглядач Chrome, перш ніж дозволити їм доступ до свого магазину додатків Play
  • створення перешкод для виробників, які хотіли продавати мобільні пристрої з конкуруючими операційними системами, на основі відкритого вихідного коду Android
  • фінансові стимули для виробників пристроїв та мобільних мереж, щоб ті робили Google єдиною системою пошуку за замовченням.

У відповідь Google заперечувала, що зобов'язувала виробників попередньо завантажувати будь-які його програми.

У компанії стверджували, що спільне розповсюдження пошуку Google і магазину додатків Play дозволило запропонувати свої послуги безкоштовно.

"Підхід комісії ... означав би менше інновацій, вибору, конкуренції та більш високі ціни", - заявили у Google у 2016 році. Там додали, що в будь-якому випадку Apple та її конкуруюча операційна система iOS дали споживачам альтернативу.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему