В Африці вбили російських журналістів, що знімали фільм про ПВК "Вагнер"

журналіст

Автор фото, РАДИО СВОБОДА/YOUTUBE

Підпис до фото,

Орхан Джемаль займався проектом, який присвячений російським приватним військовим компаніям в ЦАР

У Центральноафриканській Республіці вбили трьох російських журналістів: Орхана Джемаля, Олександра Расторгуєва та Кирила Радченка.

Вони знімали документальний фільм про діяльність в цій країні російської приватної військової компанії "Вагнер".

"Ми робили разом проект у ЦАР. Позавчора ввечері вони виходили на зв'язок востаннє. Правда, дуже важко говорити, це мої друзі", - сказав ВВС головний редактор Центру управління розслідуваннями (ЦУР) Андрій Коняхин.

Загибель Джемаля ВВС раніше підтвердив його друг Максим Шевченко.

"Минулого тижня ми бачилися з Орханом, він розповідав про плани поїхати в цю прокляту Центральноафриканську Республіку. Але достеменно я не знав, поїхав він туди чи ні. Він людина, яка не знала страху, тому він міг туди поїхати", - розповів він.

Під час розмови з кореспондентом ВВС Шевченко повідомив, що йому прийшла смс про те, що Джемаль загинув.

Що відомо про загибель журналістів

Першим про загибель росіян повідомило агентство FP з посиланням на джерела. За його даними, у вбитих були при собі прес-картки.

Тіла були виявлені на дорозі за 23 кілометри від міста Сібю, з'ясувала агенція. За даними джерел, вони були вбиті "невідомими озброєними людьми".

"За попередніми даними, вбивство скоїли з метою пограбування", - сказало джерело "Інтерфаксу" в поліції ЦАР.

Автор фото, DOKER PROJECT/YOUTUBE

Підпис до фото,

Режисер-документаліст Олександр Расторгуєв

ЗМІ повідомляють, що у загиблих були посвідчення газети "Известия".

У прес-службі "Известий" повідомили, що останнім часом ніхто зі співробітників видання на території ЦАР не перебував.

"Всі співробітники редакції працюють в стандартному режимі, жодної інформації про будь-які надзвичайні події з нашими журналістами у нас немає", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті видання.

Що відомо про російських найманців в ЦАР?

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Про те, що в Центральноафриканській Республіці присутні російські найманці, в квітні цього року повідомила французька газета Le Monde.

У жовтні 2017 року в Сочі відбулася зустріч між президентом ЦАР Фостеном-Арканжи Туадерою та головою МЗС Росії Сергієм Лавровим. Після неї Москва звернулася в ООН з проханням скасувати заборону на постачання зброї в ЦАР, відзначала газета.

МЗС Росії в березні 2018 року повідомило, що російська сторона у відповідь на відповідне прохання президента африканської республіки прийняла рішення надати країні військово-технічну допомогу на безоплатній основі.

Взимку цього року з Росії в ЦАР надіслали партію стрілецького озброєння та боєприпасів, розповіли у відомстві. Також в ЦАР "для підготовки військовослужбовців" республіки відправили п'ятьох російських військових і 170 російських цивільних інструкторів, додали у відомстві.

Джерело видання The Bell на початку червня цього року стверджувало, що збройні сили Центральноафриканської Республіки тренують співробітники ПВК Вагнера.

Що відбувається в ЦАР?

У 2013 році владу в ЦАР захопили повстанці з коаліції "Селек", які називають себе мусульманським угрупованням. Самопроголошеним президентом країни став мусульманин Мішель Джотодія.

Незабаром в ЦАР, більшість населення якої складають християни, з'явилися групи під назвою "Антібалака", які називають себе християнським військом. Між групами почалося жорстоке протистояння, в ході зіткнень загинули сотні мирних жителів.

У 2014 році "Селек" під міжнародним тиском передала владу перехідному уряду, але насильство не припинилося. Незважаючи на присутність в ЦАР миротворчого контингенту ООН, зіткнення між різними угрупованнями тривають.

Регулярно відбуваються напади на цивільні об'єкти і співробітників гуманітарних місій, що працюють в країні. На початку травня ООН заявила про серію нападів невідомих груп озброєних людей на лікарні.