У 2019 році армії необхідно щонайменше 112 млрд гривень - Муженко

Віктор Муженко

Начальник Генштабу Збройних сил Віктор Муженко заявив, що для армії у 2019 році необхідне фінансування на рівні щонайменше 112 млрд гривень.

"Ми порахували, що це має бути сума приблизно 112 млрд грн. Це мінімальна потреба для армії. А нам поки доводять показники на 82 млрд грн. І це явно недостатньо для того, щоб утримувати ЗСУ в боєздатному стані, я вже не кажу про нарощування спроможності", - розповів керівник Генштабу в інтерв'ю BBC News Україна.

За його словами, спостерігається відтік військових кадрів, в тому числі через проблеми матеріального характеру. Це може мати серйозні наслідки для боєготовності ЗСУ.

Віктор Муженко пояснив, що через звільнення в армію набирають нових контрактників, який треба знову готувати.

"А через певний термін вони знову звільняються. Нам потрібно тримати потужне ядро ЗС, тоді це сприятиме посиленню спроможності армії", - твердить він.

"Наші дослідження показують, що базовим грошовим забезпеченням для військовослужбовця мають бути 15 тисяч. У нас зараз 7 тисяч, ця цифра має зрости щонайменше удвічі. Тоді це буде достойний рівень матеріальної компенсації за всі ті незручності та те напруження, яке вони відчувають", - розповів пан Муженко BBC News Україна.

При цьому він запевнив, що на передову ця ситуація не впливає, адже там значно більші грошові виплати.

Повний текст інтерв'ю читайте згодом на сайті BBC News Україна.

Стежте за нами в Telegram! Ми щодня надсилаємо добірку найкращих статей.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему