Важливий для України синод у Константинополі відбудеться у жовтні

вселенський патріархат Копирайт изображения PATRIARCHATE.ORG
Image caption У жовтні синод Вселенського патріархату може вирішити долю української автокефалії

Засідання синоду Вселенського патріархату, на якому можуть підписати Томос щодо надання українській церкві автокефалії, перенесли з 10 вересня на 9-11 жовтня цього року.

Про перенесення дати засідання синоду ВВС News Україна повідомив архімандрит РПЦ Кирило (Говорун).

Архімандрит Кирило керував відділом зовнішніх зв'язків УПЦ МП, а з 2009 року деякий час у Москві працював у розпорядженні патріарха РПЦ, займав високі посади. У 2014 році він покинув Росію і більше туди не повертався. Останніми роками знаний богослов викладає у США.

20 серпня у Києві пан Говорун презентував власну книгу та прочитав публічну лекцію "Після Томосу", в якій розповів про останні подробиці процесу надання українській церкві автокефалії.

Тоді пан Говорун повідомив, що найближчими часом для вирішення українського питання у Константинополі відбудуться кілька ключових подій.

Найперше - візит до Вселенського патріарха Варфоломія голови РПЦ Кирила 31 серпня. Потім українське питання мають обговорити на Синаксі Константинопольського патріархату 1-3 вересня, а підписати Томос мають під час засідання священного синоду 10 вересня.

Проте, за оновленою інформацією, засідання синоду перенесене з вересня на 9-11 жовтня, повідомив архімандрит Кирило.

"Це відтермінування пов'язане не з якоюсь зрадою, а процедурними моментами. У вересні буде проводитися важливий форум - синаксис, який вніс певну аномалію у ритм соборних подій Вселенського патріархату", - додав він на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, під час засідання синоду можна очікувати трьох варіантів розвитку подій.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Архімандрит Кирило

Найбільш імовірний сценарій - на засіданні синоду підпишуть Томос щодо української автокефалії.

Другий сценарій - Томос одразу не підпишуть, а відновлять київську митрополію, а вже потім її трансформують в автокефальну церкву.

Третій сценарій - на синоді ухвалять рішення про відтермінування на якийсь час українського питання.

"Наразі все залежить від результатів візиту патріарха РПЦ Кирила до Вселенського патріарха 31 серпня", - акцентував архімандрит Кирило, який вважає, що саме цей візит ще якось може вплинути на рішення Константинополя щодо України.

Синакс - це збір усіх ієрархів Константинопольського патріархату для вирішення найважливіших і найбільш нагальних питань церкви. Останній раз він збирався в 2015 році.

Саме на ньому можуть обговорити українське питання вже після візиту патріарха РПЦ Кирила до Константинополя.

Копирайт изображения UNIAN

Під час свого виступу у Києві пан Говорун розповів, що РПЦ доклала величезних зусиль, щоб зупинити надання Томосу щодо автокефалії.

Речник УПЦ КП, архієпископ Євстратій 22 серпня повідомив, що наступне чергове засідання синоду, відповідно до розкладу, має відбутись наприкінці серпня, а потім - на початку жовтня.

При цьому він нагадав, що патріарх Варфоломій має право скликати позачергове засідання синоду.

Про можливість швидкого створення канонічної й незалежної від Російської православної церкви помісної української церкви у квітні 2018 року заявив президент Петро Порошенко.

Про це він розповів після зустрічі з Вселенським патріархом Варфоломієм, який і має видати Томос щодо автокефалії.

Згодом український парламент, а також архієреї наразі неканонічних УПЦ Київського патріархату й УАПЦ теж звернулись з проханням щодо автокефалії до Константинополя.

Під зверненням є кілька підписів представників УПЦ Московського патріархату, яка офіційно засудила можливість надання автокефалії невизнаним українським церквам.

Наприкінці квітня 2018 року стало відомо, що Вселенський патріарх запустив процедуру надання автокефалії.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему