Бойовики нікого не випускають з непідконтрольної частини Донецької області

Бойовики

Автор фото, Getty Images

Бойовики закрили виїзд з самопроголошеної ДНР на підконтрольну українській владі територію Донецької області.

За повідомленням Державної прикордонної служби України на контрольних пунктах в'їзду-виїзду рух відбувається тільки в напрямку непідконтрольних територій.

"У зворотному напрямку відмічається відсутність руху осіб та транспортних засобів", - говориться в повідомленні.

Держприкордонслужба, з посиланням на громадян, яким відмовили у в'їзді до так званої ДНР, повідомляє, що бойовики "здійснюють вибірковий пропуск лише в напрямку тимчасово окупованих територій та повністю відмовляють у виїзді на територію підконтрольну українській владі".

Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко написала в Facebook, що на непідконтрольній території "йдуть масові затримки й арешти громадян, бойовики заблокували роботу всіх КПВВ, нікого не випускають з території окупації".

За її словами, такі дії поглиблюють гуманітарну кризу на непідконтрольній території на початку навчального року.

"Я вже спрямувала листи на координаторів ОБСЄ в ТКГ і гуманітарній підгрупі Мартіна Сайдіка і Тоні Фріша з проханням негайно звернутися до представників ОРДО - розблокувати роботу КПВВ", - написала Ірина Геращенко.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Також вона звернулась до представництва Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні з проханням негайно вимагати доступу до тюрем в окупованому Донбасі, де "зараз масово катують людей".

Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський написав у Facebook, що КПВВ "Майорське" працює тільки на в'їзд до так званої ДНР.

КПВВ "Мар'їнка" та "Гнутове" закриті на в'їзд і виїзд зі сторони самопроголошеної республіки.

За його словами, людей не випускають також на території Росії та самопроголошеної ЛНР.

"Донецьк узятий в кільце військовою технікою, всі воєнізовані підрозділи незаконних військових формувань приведені в бойову готовність", - написав Лисянський.

Він вважає, що найближче оточення вбитого 31 серпня лідера самопроголошеної ДНР Олександра Захарченка намагається втекти з території, так званої, ДНР.

"Вночі були здійснені арешти, мені відомо про двох", - написав Лисянський.

З посиланням на власні джерела серед бойовиків, представник омбудсмена заявляє, що такий стан в самопроголошеній республіці зберігатиметься 3 дні.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.