У Ботсвані вбили майже сто слонів. Вчені заявили про глобальну загрозу

Слони Ботсвана

Автор фото, ELEPHANTS WITHOUT BORDERS

Майже 90 мертвих слонів виявили неподалік від знаменитого заповідника у Ботсвані.

Організація "Слони без кордонів", яка проводить аерозйомку місцевості, зазначає, що масштаби вбивств від рук браконьєрів тут безпрецедентні.

У Ботсвані - найбільша у світі популяція слонів, але браконьєри вдерлися в її кордони.

Зображення у тексті можуть шокувати.

Втрачений рай

Вчені, що проводять дослідження, стверджують, що велику кількість слонів вбили заради їхніх бивнів кілька тижнів тому. Ще п'ять білих носорогів вполювали протягом останніх трьох місяців.

"Я в шоці, я цілком вражений. Масштаб браконьєрства щодо слонів на сьогодні є найбільшим, ніж будь-де в Африці до цього", - сказав доктор Майк Чейз зі "Слонів без кордонів".

За даними Великого перепису слонів, третину африканських слонів вбили в останнє десятиліття, 60% слонів Танзанії загинули в останні п'ять років.

Ботсвана славилася своєю непримиренністю до браконьєрів. Інциденти нападів на тварин в країні були рідкісними завдяки озброєним та ефективним підрозділам боротьби з браконьєрством. Це значно допомагало уникати втрат серед слонів, порівняно з іншими регіонами.

Попри брак огорож на кордонах, дані з маячків показали, що слони відступають з Анголи, Намібії та Замбії, воліючи залишитись в кордонах Ботсвани, де, як вважалося, було безпечніше.

Ботсвану, що мала 130 тис. слонів, називали їхнім останнім прихистком в Африці, оскільки браконьєри, охочі до слонової кістки, продовжували винищувати стада на решті континенту.

Перший знак, що ситуація змінюється, помітили два роки тому, коли ВВС летіла з паном Чейзом біля кордону з Намібією, і він вперше виявив кілька слонячих туш без бивнів.

Автор фото, ELEPHANTS WITHOUT BORDERS

Але ці останні вбивства сталися глибоко в Ботсвані, поруч із захищеним природоохоронним заповідником в Дельті Окаванґо, що приваблює туристів з усього світу.

"Люди попереджали нас про майбутню проблему з браконьєрством, але ми думали, що готові до цього", - сказав пан Чейз.

На його думку, причина ситуації - у роззброєнні державних підрозділів, що боролися з браконьєрством.

"Браконьєри тепер націлилися на Ботсвану. У нас найбільша в світі популяція слонів, і це наче запрошення для браконьєрів, - каже він. - Звісно, ми повинні робити більше, щоб зупинити те, що ми бачимо в нашому дослідженні".

Уряд Ботсвани має вжити негайних заходів, переконаний Майк Чейз.

"Наш новий президент повинен захистити спадок Ботсвани і швидко вирішити цю проблему. Туризм є життєво важливим для нашої економіки і робочих місць, так само як і наша міжнародна репутація, адже досі нас сприймали як безпечну фортецю для слонів", - додає дослідник.

Хочете отримувати найважливіші статті в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.