В США масово спалюють кросівки Nike. Чому?

Nike

Автор фото, Getty Images

Американський футболіст Колін Капернік, який раніше показово ігнорував гімн США, став обличчям нової рекламної кампанії Nike. Невдоволені американці в знак протесту спалюють кросівки і псують продукцію виробника спортивного одягу.

Колін Капернік привернув до себе увагу ЗМІ два роки тому. Перед одним із матчів у серпні 2016 року він показово залишився на лавці запасних під час виконання гімну США. У вересні того ж року під час гімну він встав на одне коліно.

Таким чином гравець висловлював протест проти расової дискримінації в США і занадто жорстокого, на його думку, ставлення місцевої поліції до афроамериканців.

"Я не маю наміру вдавати, що пишаюся прапором країни, в якій утискають темношкірих і людей іншого кольору шкіри. Це важливіше за футбол", - коментував свої вчинки Капернік.

Значна кількість американських футболістів підтримали колегу. "Краще встати на коліно, ніж підняти руки догори і бути застріленим", - заявив Маршон Лінч, ще один популярний футболіст.

Президент США Дональд Трамп розкритикував поведінку спортсменів. Він порадив Каперніку пошукати іншу країну, а Національній футбольній лізі - звільнити всіх футболістів, які демонструють неповагу до гімну країни.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Колін Капернік (посередині) кілька разів показово ігнорував гімн США

Nike обрала Каперніка обличчям кампанії, що присвячена 30-річчю слогана Just Do It. Виробник одягу наголосив, що Капернік - один із найвидатніших спортсменів свого покоління.

На офіційний постер з футболістом додали надпис: "Вір у щось. Навіть якщо заради цього доведеться пожертвувати всім".

Рішення Nike спровокувало критику з боку патріотично налаштованих американців. У Twitter почав набирати популярність хештег #BoycottNike, під яким користувачі почали викладати фото і відео, на яких вони спалюють кросівки Nike.

Багато хто псує продукцію спортивного бренду.

"Сан-Франциско Фортинайнерс", команда, за яку грав Капернік, офіційно не засуджувала рішення футболіста бойкотувати гімн США.

Однак у 2017 році контракт з ним не продовжили. Зараз гравець судиться з НФЛ. Він підозрює клуби у змові з метою завадити йому продовжити кар'єру.

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.