Нове рішення Варфоломія по Україні: в Росії обурені і обіцяють відповісти

Кирило

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Патріарх Московський Кирило неодноразово висловлювався проти надання українській православній церкві автокефалії

Російська православна церква обурена рішенням Вселенського патріарха Варфоломія призначити екзархів (представників) у Києві в межах підготовки до надання православній церкві в Україні автокефалії.

Володимир Легойда, керівник синодального відділу зі взаємозв'язків РПЦ з суспільством і ЗМІ, заявив, що це "безпрецедентно грубе вторгнення на канонічну територію московського патріархату".

"Такі дії не можуть залишитись без відповіді", - заявив Легойда.

Різко на ситуацію відреагували також в Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП).

Відділ зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП також назвав призначення екзархів "грубим порушенням канонічної території" УПЦ.

"Таке рішення Константинопольського патріархату суперечить другому правилу Другого Вселенського (Константинопольського) Собору: "не бувши запрошеними, єпископи нехай не переходять за межі своєї області", - йдеться в заяві.

В УПЦ МП підкреслюють, що призначення екзархів в Київ відбулося без відома митрополита Київського Онуфрія.

"Відповідальність за можливі негативні наслідки цього діяння лежатиме на Константинопольському патріархаті", - попередити в УПЦ МП.

Раніше в п'ятницю стало відомо, що Варфоломій призначив до України своїх представників архієпископа Даниїла Памфілійського зі США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

За даними ВВС News Україна, екзархи будуть взаємодіяти з українською владою і церквами щодо організації майбутнього собору. На ньому можуть проголосити про створення помісної православної церкви та обрати її предстоятеля.

Прес-служба Української православної церкви Київського патріархату заявила, що екзархів призначили до Києва, щоб проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії православній церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей та консультацій.

Там кажуть, що звання чи титул екзарха у цьому випадку означає особисте уповноваження Вселенського патріарха представляти його особу.

За останніми даними, Томос про українську автокефалію може затвердити Синод Вселенського патріархату на засіданні 9-11 жовтня.

Після підписання Томосу в Україні має відбутись собор, на якому оголосять про створення нової церкви та оберуть її предстоятеля - патріарха нової помісної православної церкви.

Хочете отримувати найважливіші статті в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.