Дорогий джип і пробіли у декларації: у чому звинувачують Омеляна

Копирайт изображения UNIAN

Антикорупційне бюро повідомило про підозру міністру інфраструктури Володимиру Омеляну за звинуваченням у незаконному збагаченні й декларуванні недостовірної інформації.

Розслідування щодо чиновника детективи НАБУ ведуть з травня 2017 року, йдеться в заяві НАБУ.

Пан Омелян, який перебуває на держслужбі з 2000 року, отримав за цей час 2,17 млн гривень офіційного доходу.

Тоді як витрати міністра склали лише в період із 2008 року по квітень 2015 року щонайменше 3,45 млн грн.

"Детективи НАБУ з'ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи", - стверджують в НАБУ.

Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тис. доларів та 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів на той час становила понад 4,2 млн гривень.

Слідство встановило факти внесення міністром недостовірних відомостей до декларацій. У е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих активів, які перебувають у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн гривень, а у 2016 році - понад 8,024 млн гривень.

"У декларації за обидва роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є, та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою", - додають в НАБУ.

Слідство стверджує, що міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Що каже Володимир Омелян?

Міністр підтвердив у своєму Facebook, що о 8:40 співробітники НАБУ вручили йому підозру.

За його словами, його звинувачують в "незаконному збагаченні десять років тому, користуванні чи придбанні машини для брата і недекларуванні проживання в будинку впродовж двох тижнів 2016 року".

"Щодо суті справи: за дивним збігом обставин, її відкрили одразу після мого візиту під суд над Мартиненком. Впродовж півтора року перевірили все: пошту, месенджери, обшукали, опитали всіх знайомих, родичів, друзів. Шукали сенсацій: дорогу нерухомість, значні кошти, офшорні чи будь-які компанії, схеми, корупцію", - заявив міністр.

"Переконалися, що не можливо знайти те, чого немає. Витрачено купу часу і коштів платників податків з єдиною метою - оголосити підозру першому міністру", - додав пан Омелян.

Він заявив, що якщо це найбільші злочини, які йому змогли інкримінувати, то йому не соромно дивитися в очі громадянам, іноземним партнерам та керівництву країни.

Щоб прокоментувати ситуацію більш докладно, міністр анонсував прес-конференцію на вечір четверга.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему