Манафорт визнав себе винним у рамках угоди зі слідством у "російській справі"

Пол Манафорт Копирайт изображения REUTERS/Yuri Gripas
Image caption Пол Манафорт заробив в Україні мільйони доларів і приховав їх від податків

Колишній голова передвиборної кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт погодився співпрацювати зі слідством у "російській" справі про втручання у вибори в США.

У суді в п'ятницю він визнав себе винним у двох обвинуваченнях, що стало частиною угоди зі спецпрокурором Робертом Мюллером.

Угода допоможе Манафорту уникнути другого судового процесу щодо відмивання грошей та інших обвинувачень.

Білий дім наполягає, що визнання Манафортом провини жодним чином не пов'язане з президентом Дональдом Трампом або його переможною кампанією 2016 року.

Під час появи у федеральному суді Манафорт визнав себе винним в одному випадку змови проти США та одному випадку змови з метою завадити правосуддю.

Визнання провини врятує його від другого судового процесу, що мав розпочатися наступного тижня.

У другій справі політтехнолога звинувачують у змові проти США, відмиванні понад 30 млн доларів і наданні неправдивих свідчень.

Також його звинувачують в недотриманні законів про розкриття інформації про лобіювання інтересів України і роботі як незареєстрованого іноземного агента Партії регіонів і екс-президента Віктора Януковича.

Перша справа Манафорта

У першій справі Манафорта визнали винним за вісьмома з дев'яти пунктів у банківському шахрайстві за всіма п'ятьма пунктами звинувачення в ухиленні від сплати податків і по одному з чотирьох пунктів в ухиленні від декларування іноземних рахунків.

Манафорта звинувачували у використанні 31 рахунка в іноземних банках у трьох країнах з метою уникнути сплати податків на мільйони доларів.

Це перша справа з розслідування американського міністерства юстиції щодо можливого російського втручання у вибори в США.

Президент США Дональд Трамп заявив, що вердикт Манафорту - частина "полювання на відьом", розпочатої після президентських виборів 2016 року.

Трамп наполягає, що його команда не мала змови з Росією. Кремль також неодноразово спростовував будь-яке втручання.

Хочете отримувати найважливіші статті в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему