Мер Лондона: потрібен новий референдум про "брекзит"

Мер Лондона Копирайт изображения PA

Мер Лондона Садік Хан розкритикував уряд Терези Мей за провальні, на його думку, переговори з ЄС про "брекзит", а також закликав провести другий референдум з цього питання.

У своїй статті в газеті Observer Хан, який є членом Лейбористської партії, пише, що Британія через шість місяців ризикує зіткнутися або з "поганою угодою", або зовсім залишитися "без угоди".

За його словами, зараз більше розмов про політичні амбіції Бориса Джонсона, який подав у відставку з посади міністра закордонних справ через незгоду з політикою Мей по "брекзиту", ніж про те, що потрібно Великій Британії.

Мей заявляє, що новий референдум щодо виходу з Євросоюзу буде "зрадою демократії".

Хан пише, що хоча і виступав проти виходу країни з ЄС, проте поважає "волю британського народу", який більшістю голосів схвалив "брекзит".

Як зізнається лондонський мер, він і сам не очікував, що підтримає заклики до проведення другого референдуму. Але тепер через "хаотичний підхід" уряду Мей до переговорів з ЄС, змушений це робити.

За словами Хана, британці "повинні сказати останнє слово". "Це означає всенародне голосування за будь-яку угоду з Євросоюзом, досягнуту урядом, голосування за вихід без угоди, якщо її не досягнуть, а також можливість збереження [Британії] у складі ЄС", - написав мер.

На його думку, британський прем'єр не змогла домовитися про "брекзит" навіть зі своєю партією, не кажучи вже про угоду з ЄС.

Велика Британія вийде з Євросоюзу в кінці березня 2019 року. До кінця жовтня Лондон та Брюссель повинні закінчити переговори про умови виходу.

Копирайт изображения JEFF OVERS/BBC

На цьому тижні перемовник по "брекзиту" від ЄС Мішель Барньє заявив, що домовленості про умови виходу Британії можуть досягти у найближчі шість-вісім тижнів. Ця заява призвела до зростання курсу фунта.

Газета Independent назвала заяву Барньє частиною операції з "порятунку" Мей, яку почали лідери європейських країн, побоюючись, що на жовтневій конференції Консервативної партії Джонсон може домогтися її усунення з посади лідера партії.

Переговори про умови "брекзиту" тривають з літа минулого року і поки ні до чого не призвели.

План прем'єра щодо виходу з ЄС, проти якого заперечував Джонсон, передбачає створення зони вільної торгівлі з ЄС для промислових і сільськогосподарських товарів на загальних правилах, а також створення спільної митної території, тобто дуже м'який "брекзит".

Стежте за нами в Telegram! Ми щодня надсилаємо добірку найкращих статей.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему