В Британії вагітним хочуть заборонити дізнаватися стать дитини. Чому?

  • Амбер Хак
  • BBC News
Дитина

Автор фото, Getty Images

Член Лейбористської партії Наз Шах пропонує заборонити батькам дізнаватися стать дитини у перші тижні вагітності.

За словами політика, тест на стать майбутньої дитини - більш небезпечна річ, ніж може здатися на перший погляд, і часто закінчується абортами.

З жовтня британські державні лікарні проводитимуть неінвазивний пренатальний тест (НПТ) для того, аби визначити загальний стан дитини і оцінити ризик виникнення генетичних захворювань - зокрема, синдрому Дауна.

Проте НПТ може використовуватися і з іншою метою - аби дізнатися стать дитини. В державних лікарнях цю інформацію батькам не розголошуватимуть, а от приватним клінікам це не заборонено.

За окрему плату - від 150 до 200 фунтів - приватні лікарні можуть провести НПТ і повідомити стать майбутнього малюка.

Наз Шах закликає заборонити таку практику: за її словами у деяких національних спільнотах - зокрема, в південноазіатських сім'ях - заведено чекати хлопчиків. Іноді, коли батьки дізнаються, що в них буде дівчинка, - вирішують зробити аборт.

"НПТ варто використовувати за прямим призначенням - для визначення ризиків генетичних захворювань, - каже Шах. - Уряд має затвердити відповідні обмеження".

"Коли я дізналась, що буде дівчинка, в мене почалась паніка"

Зара (ім'я змінено для збереження анонімності) є сикхом і проживає в Лондоні.

"Рішення про те, що я не хочу цієї дитини, я прийняла миттєво, - каже жінка. - Я зростала в сім'ї, де було п'ятеро дівчат. Кожного разу, коли мама народжувала ще одну доньку, всі приходили до нас додому так, ніби сталося щось погане, ніби є привід для скорботи".

Автор фото, Getty Images

"Для людей з нашого оточення стільки дівчат - це тягар. Моїм найбільшим страхом було повторити долю мами", - додає Зара.

Про стать своєї дитини вона дізналася на п'ятому місяці вагітності і одразу погодилася зробити аборт за допомогою хірургічного втручання.

Зараз, каже жінка, вона шкодує про те рішення. "Ти дивишся навколо і бачиш сім'ї, де є маленькі дівчата, і в них такі гарні стосунки".

За словами Зари, аборти, що робляться через "неправильну" стать майбутньої дитини - дуже розповсюджена річ.

Потрібен тільки хлопчик

Рані Білку з організації Jeena International розповідає, що величезна кількість жінок стикається з тим, що сім'ї змушують їх зробити аборти в разі, якщо ті чекають на дівчинку.

Деякі жінки відкрито розповідають на онлайн-форумах, що відмовляться від дитини, якщо стать буде "не тою".

Формально робити аборти лише через те, що батьків не влаштовує стать дитини, в Британії заборонено. Проте на практиці виявити, що є їх справжньою мотивацією, неможливо.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.