Торгівельна війна між США і Китаєм: Пекін завдав удару у відповідь

Сі Цзіньпін Копирайт изображения Getty Images

Напередодні США запровадили нові митні тарифи на китайські товари загальною вартістю 200 мільярдів доларів. Пекін не забарився з відповіддю.

Уряд КНР запроваджує митні тарифи на американські товари загальною вартістю 60 мільярдів доларів - зокрема, вони стосуються зрідженого природного газу, який видобувається на територіях, де Дональд Трамп має широку підтримку місцевого населення.

Раніше Китай також запровадив мита на товари із США вартістю 50 мільярдів - здебільшого зміни так само торкнулися традиційної виборчої бази Трампа, зокрема фермерів.

Президент США у своєму Twitter вже розкритикував намагання КНР "вдарити" по його прихильникам і тим самим вплинути на результати майбутніх виборів.

"Китай відкрито демонструє бажання вплинути на наші вибори, атакуючи фермерів і промислових працівників - тільки через те, що вони лояльні до мене. Чого Китай не розуміє, так це того, що ці люди - справжні патріоти і вони чудово знають, що Пекін наживався на нас багато років", - написав Трамп.

Міністр торгівлі КНР розповів, що нові правила наберуть чинності 24 вересня - у той самий день, коли запрацюють митні тарифи, запроваджені США.

Частина американських товарів - невеликі літаки, текстильні вироби та комп'ютери - будуть обкладатися додатковим податком в розмірі 5%. Для деяких товарів - зокрема, м'яса, вина та хімічних виробів - встановлені додаткові мита на рівні 10%.

Нові мита США на китайські товари

Нові правила, запроваджені США, стосуються шести тисяч найменувань товарів з Китаю загальною вартістю 200 мільярдів доларів: зокрема сумок, рису, текстильних виробів тощо.

Спочатку мита встановлять на рівні 10%, а з початку нового року - 25%, якщо країни не дійдуть нової згоди.

Копирайт изображения Reuters

За словами Дональда Трампа, нова політика - відповідь на несправедливу торговельну практику в Китаї, зокрема "субсидії та правила, які вимагають від закордонних компаній в деяких галузях покладатися на місцевих партнерів".

"Ми дуже чітко заявляли, які потрібні зміни, - заявив Трамп. - Але поки що Китай не бажає змінювати свої правила."

Він також попередив, що якщо Китай вживатиме заходи у відповідь, США негайно запровадять мита на китайські товари на суму ще у 267 мільярдів доларів.

В Білому домі вважають, що завдяки новим митним тарифам товари, вироблені у США, коштуватимуть дешевше за імпортні, тож це має заохотити споживачів купувати американське. Таким чином вони стимулюватимуть розвиток місцевого бізнесу і підтримуватимуть національну економіку.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему