Кувейт: Магазин, що друкував 3D-фігурки людей, закрили через "ідолопоклонство"

3D-модель людини Копирайт изображения Al-Qabas News

Магазин у Кувейті, який надавав послуги з 3D-друку, закрився через скарги ісламського проповідника.

Магазин спеціалізувався на створенні мініатюрних 3D-фігур, що відтворюють реальних людей.

Шейх Отман аль-Хаміс, який є популярним ісламським проповідником, заявив, що така діяльність - ніщо інше, як створення ідолів.

Ідолопоклонство в ісламі вважається гріхом. Саме тому ісламське мистецтво, як правило, є дуже абстрактним та декоративним: зображення людей не заохочується.

Хоча представники деяких течій ісламу ставляться до цієї заборони менш суворо, інші продовжують її дотримуватися.

За даними газети Al-Qabas, магазин 3D-друку закрився 16 вересня. Всі полиці, де раніше були виставлені товари, наразі порожні.

До цього часу не зрозуміло, чи причетна до закриття магазину місцева влада: жодної офіційної заяви з цього приводу не оприлюднили.

Інцидент викликав широку дискусію серед жителів Кувейту. За лічені дні у соцмережах з'явилося більш ніж 20 тисяч записів з хештегом #IdolsInKuwait.

Думки інтернет-користувачів розділились. Так, один з них написав, що "небезпека, яку несуть в собі подібні ідоли - величезна".

Інший зазначив, що такі сувеніри, як ті, що продавалися в закритому магазині, "ведуть до багатобожжя".

Деякі користувачі соцмереж назвали бурхливу реакцію на діяльність магазину "дурістю" та "невіглаством".

Значна кількість жителів Кувейту поставилась до конфлікту менш серйозно і жартома почала публікувати в соцмережах фото і відео з "ідолами": хтось викладав знімки футбольних фігурок, інші - фотографували колекцію мініатюрних моделей тварин.

"Я не міг подумати, що у 2018 році можна відкрити магазин і бути звинуваченим в торгівлі ідолами", - каже власник закритого магазину Мохамед аль-Юсуф.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему