Суд призначив Марін Ле Пен психіатричну експертизу

Марін Ле Пен Копирайт изображения AFP

Суд відправив лідерку французьких націоналістів Марін Ле Пен на психіатричну експертизу через записи, які політик викладала у своєму Twitter ще в 2015 році. Публікації містили кадри зі страт, вчинених бойовиками "Ісламської держави".

Три роки тому політик оприлюднила принаймні одне зображення обезголовленої жертви бойовиків ІДІЛ - Джеймса Фоулі.

Копію судової постанови Ле Пен виклала у соцмережах. В документі сказано, що психіатрична експертиза має встановити, чи страждає політик на які-небудь психічні захворювання і, якщо так, то чи могли вони якимось чином вплинути на усвідомлення нею своїх дій в момент публікації твітів.

Обстеження також повинно визначити, чи становить психічне здоров'я політика небезпеку для суспільства.

Рішення суду Ле Пен назвала "божевіллям" і додала, що "цей режим дійсно починає лякати".

"Я думала, що маю право на будь-що, але ні! За те, що в свої твітах я засудила жахіття, яке влаштовувала "Ісламська держава", мені призначили психіатричну експертизу. Як далеко вони зайдуть?", - заявила лідерка "Національного фронту".

Пізніше вона повідомила, що не буде проходити обстеження. "Хотіла б я подивитися, як суд спробує мене примусити це зробити", - заявила Ле Пен.

В чому суть справи?

Розслідування щодо Ле Пен розпочали після того, як у грудні 2015-року вона виклала у соцмережах кілька кадрів, на яких зображені вбивства, здійснені бойовиками ІДІЛ. На одному показано, як вони обезголовили американскього журналіста, на іншому показаний танк, що переїжджає чоловіка в помаранчевому комбінезоні. На третьому видно, як бойовики заживо спалюють йорданського пілота Муата аль-Касабеха.

Ле Пен підозрюють в розповсюдженні зображень насильницького характеру, які можуть бути доступними неповнолітнім. За французькими законами, за подібні правопорушення можна отримати штраф в у розмірі 75 тисяч євро або до трьох років позбавлення волі.

Певний час в Ле Пен була депутатська недоторканість, яка захищала її від кримінального переслідування. Проте навесні минулого року депутати Європарламенту позбавили її імунітету - якраз через публікацію зображень звірств бойовиків ІДІЛ.

Хто така Марін Ле Пен?

Марін Ле Пен вже кілька років очолює націоналістичну французьку партію "Національний фронт". Влітку цього року її перейменували в "Національне об'єднання".

Ле Пен брала участь в президентських виборах 2017 рок, однак програла їх. Вона набрала 33% голосів у другому туре. Під час виборчої кампанії вона обіцяла скоротити взаємодію Франції з Євросоюзом, а в майбутньому - взагалі залишити ЄС.

Також політик підтримує обмеження міграції у Францію. Вона не раз займала сторону Росії в питанні анексії Криму і називала півострів "невід'ємною частиною РФ".

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему