Не Боширов: Bellingcat назвав справжнє ім'я підозрюваного в отруєнні Скрипалів

Боширов - фото з документів

"Руслан Боширов", якого підозрюють в замаху на колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля в Британії, виявився полковником ГРУ Анатолієм Чепігою, стверджують видання Bellingcat і The Insider у спільному розслідуванні.

За їхніми даними, раніше Чепіга міг брати участь в операції на сході України.

Російській службі Бі-бі-сі вдалося підтвердити інформацію, вивчивши кілька російських баз даних, отриманих від анонімних джерел.

Британська влада офіційно не коментує нові результати розслідування The Insider та Bellingcat, але, за інформацією BBC, достовірність ідентифікації особистості Боширова не викликає у неї сумнівів.

Раніше британські слідчі стверджували, що Боширов - співробітник ГРУ.

Вважалося, що він приїхав до Великої Британії з паспортом, в якому було вказане несправжнє ім'я.

Британський уряд звинуватив росіян Олександра Петрова і Руслана Боширова у скоєнні нападу. Їх назвали співробітниками російської військової розвідки - ГРУ.

Росія відкидає обвинувачення. Президент Росії Володимир Путін заявляв, що підозрювані є цивільними.

Ким насправді є "Боширов"?

Як повідомляє Insider, 39-річний Анатолій Чепіга народився в селі Миколаївка Амурської області. У 2001 році він отримав черговий паспорт, при чому видав його Далекосхідний військовий інститут.

Своїм місцем проживання він вказав адресу військової частини в Хабаровському краї - у ньому розміщувався загін спеціального призначення однієї з бригад ГРУ.

Бійці бригади брали активну участь у першій та другій чеченських війнах. Їх також бачили біля кордону з Україною наприкінці 2014 року, повідомляє Bellingcat. Адресу цієї військової частини як місце проживання вказано ще в кількох далекосхідних базах даних.

Копирайт изображения Empics
Image caption Анатолій Чепіга, відомий під ім'ям "Руслан Боширов"
Копирайт изображения BELLINGCAT
Image caption "Олександр Петров"

У 2003 році Чепіга отримав наступний паспорт, якого немає в переліку недійсних документів, як виходить з відповідного сервісу Головного управління з питань міграції МВС. На цей паспорт він отримав індивідуальний податковий номер, який також є дійсним, вказано у сервісі "Дізнатися ІПН" Федеральної податкової служби Росії.

Окрім служби в армії, Чепіга на початку 2000-х захоплювався автомобілями: у 2002-2004 роках він поставив на облік кілька вживаних автівок японських марок.

На початку 2010-х років Чепіга офіційно перебрався до Москви і отримав прописку в гуртожитку разом із дружиною та сином.

Таємна операція в Україні?

У 2001 році Чепіга з відзнакою закінчив Далекосхідне вище загальновійськове командне училище (ДВОКУ), пише Bellingcat. На сайті Чепіга вказаний як "почесний випускник". Також Чепігу згадують на сайті Добровольчої спілки сприяння армії, авіації та флоту Амурської області.

Копирайт изображения BELLINGCAT
Image caption Ім'я Чепіги - останнє в списку тих, хто отримав відзнаку, на стіні пошани Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища

"Народжений в селі Миколаївка, випускник ДВОКУ 2001 року Чепіга Анатолій Володимирович, тричі був у відрядженні в Чечні, має понад 20 нагород і відзнак. А у грудні 2014 року полковнику Чепізі А. В. за виконання миротворчої місії надали звання Героя РФ", - повідомляє сайт.

Про нагородження полковника Чепіги званням Героя РФ йдеться і на сайті його військового училища. У той час, як про інших нагороджених повідомляється більше подробиць, щодо Чепіги зазначено лише, що звання йому надано "указом президента РФ", наголошується в розслідуванні.

На думку Bellingcat, це може означати, що його нагородили за участь у таємній місії.

У 2014 році військових дій у Чечні не було, зазначає Bellingcat, а військова операція Росії в Сирії ще не почалася, додає Insider. "Єдиним регіоном, в якому Росія таємно проводила активні військові дії у той час, був схід України, де найімовірніше і проходила його місія, як свідчить таємність його нагороди", - пише Bellingcat.

"Петров" і "Боширов"

Копирайт изображения RT
Image caption "Туристи" дали інтерв'ю російському державному телеканалу RT

13 вересня державний російський телеканал RT показав інтерв'ю людей, які представилися Петровим і Бошировим.

Вони заявили, що це їхні справжні імена, а на фотографіях британської поліції - точно вони. Вони категорично спростували причетність до отруєння Скрипалів, і розповіли, що у Солсбері приїхали як туристи подивитися на собор.

Британський МЗС тоді заявив, що уряду відомо, що ці люди - офіцери військової розвідки.

Раніше британська поліція і прокуратура дійшли висновку, що "Петров" і "Боширов" приїхали до Британії 2 березня, були в Солсбері 4 березня (в день отруєння Скрипалів), обробили ручку дверей їхнього будинку бойовою отруйною речовиною і того ж дня повернулися до Росії рейсом "Аерофлоту".

Тереза Мей, звертаючись до парламенту 5 вересня, заявила, що за даними британських спецслужб, Петров і Боширов - кадрові співробітники ГРУ.

У Кремлі версію британського уряду спростували.

Хочете отримувати найважливіші статті в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему