Антарктида онлайн: погоду на станції "Академік Вернадський" тепер можна дивитися з дому

Так регіон станції "Академік Вернадський" зараз виглядає з космосу
Підпис до фото,

Так регіон станції "Академік Вернадський" зараз виглядає з космосу

Точні метеороргічні дані з української антарктичної станції "Академік Вернадський" тепер можна дізнаватися з сайту Національного антарктичного науквого центру.

Зокрема там публікується інформація про температуру в районі станції, силу вітру, видімість, товщину снігового покриву та інші атомосферні явища.

Наприклад, у суботу на острові Галіндез, де розташований "Академік Вернадський", було майже 10 градусів морозу (там все ще полярна зима, але невдовзі має настати весна), 180 см снігу, незначна хмарність та майже безвітряна погода.

Загалом існує можливість дізнаватися метеодані протягом кількох останніх місяців.

Крім того, на сайті метеоданих можна проглянути актуальний супутниковий знімок NASA Worldview, на якому видно регіон української анатарктичної станції.

Зараз на станції, яка з настанням антарктичної зими фактично відрізана від решти світу, зимують 11 українських полярників, хоча зазвичай до експедиції зимівників входить 12 членів.

У червні, коли зима в Антарктиді вже почалася, з "Академіка Вернадського" через хворобу змушені були екстрено евакуювати біолога - з тією операцією Україні допомогли амеркианські та чилійські колеги.

Набір в Антарктиду

А тим часом на тижні, що минає, почався набір у наступну - вже 24-у - українську антарктичну експедицію на станцію "Академік Вернадський".

"Йдеться про експедицію, яка вирушить на крижаний континент взимку 2019-го. До цього часу нам треба підібрати та підготувати команду, в яку входитимуть науковці, технічний персонал, лікар та кухар", - розповів очільник Національного антарктичного наукового центру(НАНЦ Євген Дикий.

"До цього часу нам треба підібрати та підготувати команду, в яку входитимуть науковці, технічний персонал, лікар та кухар. Ми запрошуємо всіх охочих подаватися на конкурс, звісно, попередньо ознайомившись як з загальними вимогами до зимівників, так і з окремими - до кожної позиції", - додав він.

За словам Євгена Дикого, у майбутньому наборі експедиції "вперше за багато років ми не робимо жодних гендерних обмежень щодо можливих учасників експедиції, тож чекаємо документи як від кандидатів, так і від кандидаток".

Підпис до фото,

Станція влітку

Прийом документів триватиме до 30 листопада 2018 року.

Зокрема набиратимуть сімох науковців, які проводитимуть на станції дослідження, трьох технічних працівників (дизеліста-електрика, системного механіка та системного адміністратора зв'язку), а також лікаря і кухаря.

Серед вимог до кандидатів: відмінне здоров'я, знання англійської чи іншої іноземної мови, неконфліктність (команда кілька місяців зими житиме у обмеженому просторі) та "готовність до обставин, пов'язаних з довготривалою Антарктичною експедицією (1 рік)".

Перевага надається кандидатам віком до 45 років, утім вікових обмежень фомально немає.

Зарплата учасників експедиції становитиме від 25 тис. грн на місяць з надбавками "за виконання особливо важливої роботи та за складність" - коефіцієнт у розмірі 1,7 до посадового окладу.

Детальніше з вимогами до членів експедиції можна ознайомитися на сайті НАНЦ.