Маск виходить із Ради директорів Tesla на тлі звинувачень у шахрайстві

Ілон Маск Копирайт изображения Getty Images

Ілон Маск має залишити посаду голови Ради директорів Тesla і сплатити штраф, - такими є головні умови угоди із регулятором, який звинуватив засновника Tesla в шахрайстві через його твіти про наміри вивести компанію з біржі.

Напередодні Комісія з цінних паперів і фондового ринку США заявила про наміри подати в суд на Ілона Маска за шахрайство.

Згідно із угодою, Маск може залишитися генеральним директором Tesla, але повинен піти з посади голови Ради директорів на три роки.

Він і Tesla мають сплатити штраф у 20 млн доларів.

Що він написав у твітах?

Звинувачення у шахрайстві пов'язано із дописом у Twitter, який Ілон Маск зробив у серпні цього року. Він повідомив, що розглядає можливість вивести акції компанії Tesla, виробника електромобілів, з вільного продажу на фондовому ринку і перетворити її на приватну компанію.

Пан Маск також заявив, що має "виділені кошти", аби викупити акції Tesla за 420 доларів за штуку у тих, хто хоче продати їх до того, як компанія стане приватною. Після цього оголошення акції компанії ненадовго подорожчали, але потім знову впали у ціні.

Регулятор американського фондового ринку заявив, що такі заяви були "неправдивими і вводили в оману".

"Насправді Маск навіть не обговорював, і тим більше не підтверджував ключові умови угоди, включно із ціною, із потенційним джерелом надходження коштів", - заявили у Комісії з цінних паперів.

Пан Маск спочатку назвав ці звинувачення "несправедливими" і заявив, що діяв на "користь інтересів правди, прозорості та інвесторів".

Що ще в угоді?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Маск залишається керувати щоденною діяльністю Tesla, але мусить залишити Раду директорів

На додачу до штрафів, у майбутньому Ілон Маск має узгоджувати свої твіти із комунікаційною політикою компанії, якщо у цих твітах йдеться про її діяльність.

Він має 45 днів на те, аби залишити посаду голови Ради директорів Tesla.

Спочатку Комісія з цінних паперів взагалі збиралася заборонити Ілону Маску очолювати керівні органи будь-якої публічної компанії, але за остаточними домовленостями він зможе залишитися головним менеджером Tesla.

В Раду директорів призначать нового "незалежного голову".

Розділення посад голови Ради директорів і генерального директора та усунення Ілона Маска з однієї з них покликано обмежити його вплив на компанію.

Проте оглядачі кажуть, що такий варіант є досить вдалим для Маска, оскільки під його контролем залишатиметься щоденна діяльність компанії.

Хто такий Ілон Маск?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Особисте життя Ілона Маска приветає увагу так само, як і його сміливі бізнес-ідеї

Пан Маск народився у Південній Африці. Свої перші мільйони він заробив на системі он-лайн платежів PayPal. Згодом ці гроші Маск вклав у компанію з виробництва електромобілів Tesla та ракетної компанії SpaceX.

Згідно із Forbes, він посідає 25 місце серед найбагатших людей світу, а його статки оцінюються у 19.7 мільярдів доларів.

Проте з літа цього року бізнесменові не щастить.

Спочатку британський дайвер подав на пана Маска до суду через скандал довкола рятувальної операції у Таїланді.

А на початку вересня ще один скандал розгорнувся довкола його появи в ефірі із "косячком" марихуани. Хоча у Каліфорнії цей наркотик є легальним, відео із головою Ради директорів компанії, який курить марихуану під час інтерв'ю, спричинилося до падіння акцій Tesla майже на 10%.

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему