УПЦ КП: Російська церква відповідає самоізоляцією на рішення Константинополя

Глава УПЦ КП Філарет та речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) на брифінгу після знятті анафеми з Філарета Копирайт изображения UNIAN
Image caption Глава УПЦ КП Філарет та речник архієпископ Євстратій (Зоря) на брифінгу після знятті анафеми з Філарета

Українська православна церква Київського патріархату вважає кроком до самоізоляції вчорашнє рішення Російської православної церкви про розірвання євхаристійного спілкування з Вселенським патріархатом.

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) у Facebook назвав вчорашнє рішення РПЦ "Мінською схизмою".

"Синод МП повторює політику Кремля - самоізоляція у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти", - написав він.

Він додав, що "патріарх Кирил з 1991 р. особисто є архітектором розділення Української Церкви. Тому йому важко визнати провину за 27 років хибної діяльності".

На думку речника УПЦ КП "після нього (патріарха Кирила) ситуація рано чи пізно буде вилікувана і РПЦ повернеться у спілкування".

Розрив з Константинополем

У понеділок синод РПЦ вирішив розірвати євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом через його рішення щодо автокефалії для української православної церкви.

Копирайт изображения Getty Images

Митрополит Волоколамський, голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату Іларіон повідомив журналістам на брифінгу після закінчення засідання синоду, що всі рішення Константинополя, на думку РПЦ - незаконні та "канонічно нікчемні".

"РПЦ не приймає цих рішень і не буде ним слідувати. Церква, яка вступила в спілкування з розкольниками, виключила себе з поля православної церкви. Саме тому ми вимушені розірвати відносини з Константинополем, оскільки вони ідентифікували себе з розколом", - додав Іларіон.

За його словами, глава Української православної церкви Московського патріархату, митрополит Онуфрій був присутній на синоді з початку до кінця та підтримав ухвалене рішення.

Цей крок РПЦ став відповіддю на рішення синоду Константинопольського патріархату про надання автокефалії (незалежності) православній церкві, яку в недалекому майбутньому планують створити в Україні.

Крім того, Константинопольський патріархат зняв анафему (відлучення від церкви) з голови невизнаної Української православної церкви Київського патріархату Філарета і скасував документ 17-го століття, за яким, як вважає РПЦ, в її юрисдикцію були передані території нинішньої України.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему