Гройсман: до кінця сезону ціни на газ вже не зростатимуть

Газова плита Копирайт изображения Getty Images

Ціни на газ для населення не будуть більше зростати до кінця опалювального сезону 2018/2019 років, заявив прем'єр Володимир Гройсман.

Заплановане тільки одне підвищення від 1 листопада, яке було погоджене раніше.

"Я чув про те, що починають говорити, що або в цьому році, або цього опалювального сезону ще буде підвищена ціна газу в країні на 35%", - сказав прем'єр під час презентації звіту уряду за 9 місяців 2018 року.

Він відкинув таку інформацію.

"Ні в цьому році, ні в цьому опалювальному сезоні більше ціна на газ підвищуватись не буде зростати", - підкреслив пан Гройсман.

За його словами, програма субсидій має допомогти тим, хто не має коштів на оплату комуналки. Прем'єр додав, що країна накопичила достатньо газу у сховищах для проходження опалювального сезону.

Підвищення з листопада

Уряд підняв ціну на газ для населення з 1 листопада цього року на 23,5%.

Таке рішення довелось ухвалити через вимоги МВФ, твердять у Кабміні. Хоча така умова була чітко зафіксована у Меморандумі про співпрацю з Фондом як зобов'язання України.

Копирайт изображения UNIAN

"Більше року ми вели перемовини з МВФ, аби зняти з порядку денного питання підвищення цін на газ для населення. Але, як ми всі розуміємо, не все в наших силах", - пояснив пан Гройсман на засіданні уряду 19 жовтня.

Він додав що, перемовини з МВФ розпочиналися з цифри у 60%: "Але ми знайшли інший підхід, ціни на газ з 1 листопада зростуть тільки на 23,5%".

До цього часу тариф на газ для населення регулює постанова уряду, в якій зафіксована ціна 6 958 грн гривень за тисячу кубів. Її ухвалили ще у березні 2017 року.

Постанова передбачала, що вже з осені 2017 року буде встановлена нова ціна на газ для населення, проте влітку минулого року уряд заявив, що підстав для підвищення немає.

Після цього уряд лише продовжував дію постанови.

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Новини на цю ж тему