"Поштові бомби" у США: що відомо про підозрюваного

Сезар Сайок

Автор фото, BROWARD COUNTY SHERIFF'S OFFICE

Підпис до фото,

Сезар Сайок-молодший є республіканцем. Кілька разів його заарештовували за крадіжки та у справах про наркотики

У США затримали чоловіка, який може бути пов'язаний з відправленням пакунків, що містять вибухові пристрої.

56-річного Сезара Сайока-молодшого затримали у місті Плантейшен у Флориді у магазині автозапчастин. Його взяли під варту і допитуватимуть у справі про "поштові бомби".

За словами американських чиновників, затриманий є головним підозрюваним, і незабаром можливі нові арешти у цій справі.

Раніше стало відомо, що в США виявили ще три підозрілих пакунки, два з яких були адресовані сенаторові-демократу від штату Нью-Джерсі Корі Букеру, а ще один - колишньому директору Національної розвідки США Джеймсу Клепперу. Про це повідомили американські ЗМІ.

Два пакунки знайшли під час обшуку в будинку поштової служби у Флориді, їх намагалися надіслати Букеру і Клепперу. Ще один пакунок, адресований сенатору, знайшли в поштовому відділенні на 52-й вулиці в Манхеттені.

Підозрілий пакет, який знайшли співробітники нью-йоркської пошти, був схожий на посилки, відправлені в останні дні, зокрема і до редакції телеканалу CNN, і в ресторан актора Роберта Де Ніро, повідомила поліція.

Що ми знаємо про Сезара Сайока?

Сезар Сайок-молодший проживає у місті Авентура, штат Флорида, і зареєстрований як прихильник Республіканської партії.

У 1980 році він навчався у коледжі три семестри, але не закінчив навчання.

Сезар Сайок-молодший неодноразово скоював правопорушення.

З 1991 року його кілька разів арештовували за дрібні крадіжки, у справах про наркотики та шахрайство.

У 2002 році, за даними CBS, він був заарештований у Флориді за звинуваченням у погрозі виготовлення та застосування бомби.

Сьогодні після арешту чоловіка американські телеканали наживо показували, як білий фургон, який, за їхньою інформацією, належить пану Сайоку, завантажують на евакуатор і відправляють на огляд.

Вікна фургона були покриті наліпками, зокрема, президента Трампа на танку та Гіларі Клінтон, на обличчя якої була наклеєна картинка мішені.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Вікна фургона Сезара Сайока покриті наліпками - зображеннями президента Трампа на танку та Гіларі Клінтон, на обличчя якої наклеєна картинка мішені

Акція залякування

Цього тижня кілька критиків президента США Дональда Трампа, зокрема, колишній кандидат в президенти Гілларі Клінтон, екс-президент Барак Обама та колишній віце-президент Джо Байден, філантроп та мільярдер Джордж Сорос, отримали поштою саморобні вибухові пристрої.

Таким чином, за останні дні були доставлені 12 посилок з вибухівкою.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Поліція в США розслідує відправлення 12 пакунків з вибухівкою

12-а посилка колишньому начальнику розвідки, як пише Reuters, була спрямована на адресу телекомпанії CNN, куди раніше надіслали ще один вибуховий пристрій цього тижня. Пакунок перехопили на поштовому сортувальному центрі.

Клеппер працює позаштатним автором CNN. В ефірі телекомпанії він заявив: "На мій погляд, це, безсумнівно, внутрішній тероризм".

У Флориді спецпідрозділ поліції приєднався до федерального розслідування і перевірив поштовий центр в передмісті Маямі. Влада підозрює, що саме звідси відправляли пакунки з вибуховими пристроями - щонайменше, частину з них.

Американська влада вважає відправлення бомб поштою акцією із залякування громадян перед проміжними виборами, які відбудуться 6 листопада.

Ніхто поки не взяв на себе відповідальність за відправлення цих вибухових пристроїв. Жоден з пакунків не вибухнув.

Автор фото, CBS

Підпис до фото,

Пакунок з вибухівкою для колишнього директора Національної розвідки США Джеймса Клеппера знайшли в приміщенні пошти у Флориді

Адміністрація Трампа раніше заявляла, що розглядає всі подібні дії, спрямовані на колишніх чиновників, політиків і журналістів як терористичні акти, за які люди, причетні до цих дії, нестимуть повну відповідальність.

Мер Нью-Йорка також назвав подію терористичним актом.

Сам Дональд Трамп говорив, що загрози політичного насильства неприпустимі. Критики президента, в свою чергу, нагадували, що він сам міг розпалити ненависть на адресу ЗМІ своїми нападками на них.