Трамп хоче скасувати громадянство за правом народження

Трамп

Автор фото, Getty Images

Президент США Дональд Трамп заявив, що планує скасувати право для дітей іноземців на отримання американського громадянства на підставі того, що вони народилися на території Штатів.

"Ми єдина країна в світі, куди людина приїжджає, народжує дитину, й дитина по суті стає громадянином США на 85 років з усіма перевагами ... Це безглуздо. Це безглуздо, це повинно закінчитися", - заявив пан Трамп в ефірі HBO.

Право на отримання громадянства за народженням надається згідно з 14-ю поправкою до конституції США. Однак, за словами Трампа, щоб скасувати це, не потрібно вносити нові поправки в основний закон, а досить президентського наказу.

Трамп додав, що вже обговорив це питання зі своїми радниками. "Це вже в роботі, це станеться", - сказав він.

Суперечлива поправка

Чотирнадцяту поправку до конституції ухвалили незабаром після закінчення громадянської війни в США, 9 липня 1868 року. У ній записано: "Всі особи, які народилися або натуралізовані у Сполучених Штатах і підпорядковуються їхній юрисдикції, є громадянами Сполучених Штатів і штату, в якому вони проживають".

Автор фото, Getty Images/Chelsea Guglielmino

Деякі юристи стверджують, що надання громадянства за правом народження є наслідком неправильного прочитання поправки, яку спочатку ухвалювали щодо колишніх рабів.

"Концепція, згідно з якою народження на географічній території США автоматично дає право на громадянство, - абсурд з точки зору історії, конституції, філософії та практики", - написав у колонці для Washington Post колишній чиновник адміністрації Трампа Майкл Ентон.

За даними порталу NumbersUSA, США - не єдина країна, в якій дітям надають громадянство за правом народження. Аналогічні положення діють в Канаді, Мексиці, Бразилії, Аргентині та в низці інших країн Центральної та Південної Америки.

Дональд Трамп з самого початку свого президентства виступає за жорсткий контроль за міграцією.

Минулого тижня він пообіцяв залучити війська, аби повністю закрити кордон з Мексикою через потік біженців з країн Центральної Америки - в першу чергу з Гондурасу, Гватемали і Сальвадору.

Крім того, Трамп погрожував зменшити допомогу Гондурасу, якому США виділили понад 175 млн дол. в 2016-2017 роках.

Хочете отримувати найцікавіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.