Ryanair вслід за МАУ і Wizzair змінює правила перевезення багажу

Ryanair

Автор фото, Getty Images

З 1 листопада авіакомпанія Ryanair змінила правила перевезення багажу. Відтепер пасажирам, які бажають взяти на літак щось більше за невеличку сумку чи пакунок, доведеться за це заплатити.

Нові правила Ryanair

Згідно з новими правилами, усі пасажири, які не оплатять послугу пріоритетної посадки, матимуть право безкоштовно перевозити лише невелику поклажу розміром 40х20х25 сантиметрів.

Якщо ж хтось бажає взяти з собою ручну поклажу габаритами 55х40х20 сантиметрів і вагою до 10 кілограмів, їм доведеться сплатити за послугу пріоритетної посадки (від 6 євро) або за багажний збір під час бронювання квитка (від 8 євро).

При цьому ті пасажири, які купили квиток до 1 вересня цього року, мають право повернути гроші, кажуть в авіакомпанії.

Раніше у вартість квитка Ryanair входила можливість провозити основний предмет ручної поклажі габаритами 55х40х20 сантиметрів і вагою до 10 кілограмів. Крім того, пасажир міг взяти з собою особисту річ габаритами до 35x20x20 сантиметрів - без обмежень по вазі.

Тепер за ці ж опції доведеться платити додатково. Ті, хто намагатиметься потрапити на літак з валізою, не сплативши за неї, повинен буде заплатити ще 25 євро.

Зміни в правилах в Ryanair аргументують зокрема й тим, що на борту літаків, які використовує авіакомпанія, просто не вистачає місця для великих валіз усіх пасажирів.

Крім того, кажуть в компанії, попередні правила перевезення багажу призводили до затримок перед посадками на рейси, а це у свою чергу не дозволяло літакам Ryanair вкладатися в короткі 25-хвилинні розвороти між рейсами.

Зміни в правилах перевезення ручної поклажі на рейсах МАУ

В середу, 31 жовтня, український авіаперевізник МАУ так само повідомив про деякі зміни, які стосуються перевезення ручної поклажі.

Автор фото, UNIAN

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Нововведення стосуватимуться квитків, які купуватимуться з 1 листопада на рейси з 15 січня наступного року.

Суть нових правил - зменшити кількість предметів, дозволених до безкоштовного перевезення в салоні.

Відтепер пасажири з квитками, в вартість яких не входить перевезення багажу, можуть взяти на борт ручну поклажу вагою до 7 кілограмів і габаритами до 55х40х20 сантиметрів, а також верхній одяг і парасольку.

"Будь-які додаткові особисті речі, такі як пакети duty free, ноутбук, преса для читання, фотоапарат, бінокль, портплед та інші, мають бути упаковані в місце ручної поклажі. Всі особисті речі пасажира, які не будуть упаковані в ручну поклажу, вважатимуться окремим місцем ручної поклажі або багажу й будуть прийняті до перевезення тільки після сплати встановленого за їх перевезення тарифу", - сказано в повідомленні МАУ.

Додаткове місце для перевезення ручної поклажі вагою до 5 кг та розмірами до 40х30х10 сантиметрів коштуватиме пасажирам 15 євро.

Якщо ж ви придбали квитки, до яких входить багаж, то можете взяти на борт 2 місця ручної поклажі:

  • 1 місце вагою до 7 кг і розмірами не більше 55х40х20 см.
  • 1 місце вагою до 5 кг і розмірами не більш ніж 40х30х10 см, а також верхній одяг та парасольку.

Детальніше ознайомитися з новими правилами можна на сайті МАУ.

Нові правила WizzAir

10 жовтня стало відомо, що з 1 листопада пасажири WizzAir матимуть право пронести на борт лише один предмет ручного багажу розміром до 40х30х20 сантиметрів.

Ті ж, хто придбав право пріоритетної посадки WIZZ Priority (235 гривень), можуть додатково взяти до салону ще одну валізу розміром 55x40х23 сантиметрів. Раніше пасажири мали змогу провести такий багаж безкоштовно, а власникам WIZZ Priority дозволяли брати його в салон літака.

Також WizzAir запровадив новий тип зареєстрованого багажу - вагою 10 кілограмів. За нього доведеться заплатити від 7 євро.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.