Лами можуть бути ключем до перемоги над всіма видами грипу - вчені

Llama

Автор фото, Getty Images

Судячи з усього, американські дослідники знайшли собі несподіваного союзника в боротьбі з грипом.

Лам використовували для створення нано-антитіл, які нейтралізують майже всі поширені види грипу, зокрема знаменитий свинячий грип H1N1.

Грип - це ідеальний вірус, який постійно змінюється, аби наша імунна система не змогла його побороти. Науковці вже давно шукають способи перемогти його.

Здавалося б, до чого тут лами? Виявляється, в цих тварин - південноамериканських ссавців з сімейства верблюдових - незвично невеликі антитіла. Такий розмір дозволяє їм проявляти настільки велику активність, на яку звичайні антитіла - наприклад, людські - просто не здатні.

Вчені з Дослідницького інституту Скріппса (штат Каліфорнія, США) зробили ламам ін'єкції, що містили три різні види грипу, аби спровокувати реакцію їхньої імунної системи.

Згодом вчені спостерігали, які антитіла борються з вірусами найактивніше, виділили чотири типи і за їх допомогою створили власні синтетичні антитіла.

Автор фото, Getty Images

Лабораторні дослідження показали, що створена вченими сполука дозволяє запобігати зараженню 60 видами грипу.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Тести на мишах показали обнадійливі результати, які підвищують вірогідність виживання під час зараження грипом.

"Ефективність дуже висока: ми протестували 60 видів вірусу, і лише один з них не вдалося нейтралізувати - до того ж той, який ніяк не загрожує людям", - каже професор Іен Вілсон, один з авторів дослідження.

"Було дуже важко створити або відкрити антитіло, яке б одночасно діяло на віруси грипу з груп A і B, які час від часу вражають людський організм. Я ще ніколи не бачив антитіл, які б діяли так сильно одразу на таку кількість вірусів", - додав пан Вілсон.

Попри очевидний успіх, якого досягли вчені, варто зауважити, що наразі дослідження знаходиться лише на початковому етапі. В процесі подальших його етапів стане зрозуміло, чи проявлять себе ті чи інші побічні ефекти і взагалі - чи сприйме людський організм "революційні" антитіла.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.