Вимушена посадка літака з України в Єгипті: що насправді сталося?

Літак

Автор фото, FACEBOOK/YANAIROFFICIAL

Рейс авіакомпанії YanAir, який летів за маршрутом Київ - Шарм-ель-Шейх, здійснив вимушену посадку в аеропорту Каїра.

Туроператор JoinUp!, клієнти якого летіли цим літаком, стверджує, що літак сів через бійку пасажирів.

Представниця туроператора Маріанна Григораш розповіла в коментарі BBC News Україна, що літак сів в іншому місті через агресивну поведінку пасажирів.

Однак пасажири рейсу стверджують, що бійки не було, а натомість агресивно поводився екіпаж літака.

Пояснення туроператора вони називають "обурливою брехнею".

"У нас не було бійки на борту. Не було навіть безладів. Було хамське ставлення екіпажу в цілому. Були погрози єгипетською в'язницею", - розповіла BBC News Україна одна з пасажирок рейсу Лариса, яка просила не називати її прізвище.

Пасажирка надала BBC News Україна докази, що дійсно летіла цим рейсом.

Що кажуть пасажири?

Лариса розповіла, що летіла до Шарм-ель-Шейха на архітектурний захід. Разом з нею на захід летіли близько 60 архітекторів та фахівців.

"У нас були люди, що випили, які ходили салоном і спілкувалися один з одним. Ніхто навіть голосу не підвищив. Стюардеси зробили два-три зауваження і, як зазвичай буває в таких випадках, народ поступово заспокоївся", - розповіла туристка.

Багато людей знали один одного, каже пасажирка: "Всі були раді і бурхливо спілкувалися. Звідси і масовість спілкування".

За її словами, всі пасажири дуже здивувалися, коли "через дві години після того, як все давно заспокоїлося", літак сів у Каїрі.

"До нас приходить поліція, а командир заявляє, що ми можемо виходити, якщо нам не подобається, і місць в єгипетських в'язницях на всіх вистачить", - розповідає Лариса.

Вона каже, що літак сів у Каїрі близько 17:15 в середу, 7 листопада. "Ми думали, що в Шармі і збиралися виходити", - каже пасажирка.

Приїхала поліція, яка почала перевіряти літак. Багаж вивантажили, і розбирати його довелося потім самим пасажирам, розповідає туристка.

Близько дев'ятої вечора літак вилетів у Шарм-ель-Шейх.

Автор фото, ФОТО НАДАНЕ ПАСАЖИРКОЮ ЛІТАКА

Підпис до фото,

Пасажирам довелося чекати в автобусі, поки поліція оглядала літак в аеропорту Каїра

"Екіпаж попросив вибачення за "вимушену затримку". В цілому, це все виглядало, як те, що всі "перепсихували", перелаялися, екіпаж викликав місцеву поліцію, сімох людей зняли з рейсу і вони їхали у Шарм автобусом", - сказала Лариса.

Сімох пасажирів, яких зняли з рейсу на вимогу екіпажу, незабаром відпустили. До ранку вони теж дісталися до Шарм-ель-Шейха, розповіла туристка.

Вона каже, що пасажири в Каїрі намагалися зв'язатися з туроператором, їм відповіли, що проблеми немає і потрібно чекати на рішення екіпажу. З авіакомпанією пасажирам зв'язатися не вдалося. Натомість вони змогли додзвонитися до українського консульства, але там сказали чекати, розповідає Лариса.

Мовна суперечка?

Ще одна пасажирка рейсу Ірина розповіла BBC News Україна, що суперечка з екіпажем виникла на мовному підґрунті.

"Всі об'яви та спілкування пілота та екіпажу робилися російською мовою. На прохання розмовляти українською, яке висловив один з архітекторів, отримали у відповідь відмову в агресивній формі", - каже Ірина.

За її словами, роздратування стюардеси викликав чоловік, в якого була зачіска "оселедець".

"Вона почала висловлюватись з цього приводу. Це спричинило адекватну відповідь щодо неприпустимості переходу на особистості. На що ця стюардеса викликала в салон пілота, який почав погрожувати, продовжуючи розмовляти російською", - розповіла Ірина.

Інша пасажирка повідомила, що стюардеса відмовилася налити чоловіку з "оселедцем" води, "тому що їй не подобалася його зачіска".

На сайті Flightradar24 зазначено, що рейс YE5015 Київ-Шарм-ель-Шейх був перенаправлений до Каїра і сів близько 17.30 у середу, 7 листопада.

Близько дев'ятої вечора того ж дня літак вилетів до Шарм-ель-Шейха і сів за 48 хвилин.

При цьому, згідно з записом траєкторії польоту, в районі Одеси літак нібито намагався розвернутися назад до Києва, але потім повернув знову в напрямку Єгипту.

Інші рейси з Києва до Шарм-ель-Шейха летять прямо.

Версія туроператора

Туроператор Join UP! повідомив, що літак здійснив вимушену посадку в аеропорту Каїра 8 листопада "через інцидент у зв'язку з бійкою пасажирів на борту".

Про це туроператору повідомила авіакомпанія, як зазначено на сайті Join UP!.

При цьому, коли літак здійснив посадку у Шарм-ель-Шейху, то в екіпажу вийшов льотний час.

"Відповідно до авіаційних норм, екіпаж не міг продовжувати політ ", - повідомив туроператор.

Представниця туроператора Маріанна Григораш пояснила, що за авіаційними правилами, екіпаж літака має право перебувати в повітрі тільки обмежений період часу, після чого має відпочити протягом 8-9 годин.

За її словами, оскільки той самий літак мав забрати з Єгипту туристів, які повертались до України, то через затримку їх довелось розмістити в готелі.

Туроператор на сайті заявляє, що туристів поселили в чотиризірковому готелі та надали харчування на час очікування.

У повідомленні JoinUp! зазначено, що ситуація стала причиною затримок на більш ніж чотири години пов'язаних рейсів по ланцюжку: Київ - Хургада, Хургада - Львів, Львів - Хургада і Хургада - Київ.

Компанія пообіцяла, що туристи, які через інцидент втратили частину часу відпочинку, отримають фінансову компенсацію.

BBC News Україна звернулась до авіакомпанії YanAir з проханням про коментар, але поки що не отримала відповіді.

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.