Україна обмежить в'їзд чоловікам із Росії віком 16-60 років

ДПСУ Копирайт изображения УНІАН

Громадянам Росії чоловічої статі, яким від 16 до 60 років, обмежили в'їзд до України. Про це заявив на нараді з президентом України голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

"В пунктах пропуску здійснюються посилені заходи контролю, на сьогодні обмежено в'їзд іноземців, перш за все, це громадян Російської Федерації, здійснюється непропуск громадян Російської Федерації віком від 16 до 60 років, чоловічої статі", - сказав він.

При цьому у випадку поїздки з гуманітарною метою російських чоловіків пускатимуть.

"У разі обстановки гуманітарного характеру пропуск громадян Російської Федерації, які їдуть там на похорони чи з якоюсь іншою метою, ми пропускаємо", - сказав він.

Президент Порошенко уточнив, що це "заходи, які заважають Російській Федерації формувати тут загони приватних армій... і не дати провести операції, які вони намагалися провести у 2014 році".

Пан Цигикал уточнив, що для громадян України не буде жодних обмежень.

Президент також заявив, що виступає за посилення вимог реєстрації громадян Росії, які знаходяться в Україні, особливо в областях, де воєнний стан.

"Я би посилив вимоги до реєстрації, особливо в областях, в яких введений воєнний стан, щодо громадян Російської Федерації. Пропозиції прошу внести мені протягом 24 годин на затвердження", - сказав він.

За даними Державної служби статистики, у 2017 році на територію України заїхали майже 1,46 млн громадян Росії.

У прес-службі Держприкордонслужби України, BBC News Україна повідомили, що громадяни Росії чоловічої статі віком 16-60 років від самого початку збройної агресії належать до групи ризику і щодо них здійснювався посилений прикордонний контроль.

У четвер Державна прикордонна служба України вирішила закрити в'їзд до Криму для всіх іноземних громадян.

Хочете отримувати головні матеріали в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Новини на цю ж тему