Що відомо про затримання українців у Грузії і до чого тут Семенченко

Семен Семенченко

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Семен Семенченко підтвердив, що перебуває у Тбілісі та допомагає затриманим українцям, але заперечує, що вони втручалися в грузинську політику

У Грузії в неділю під час поліцейської спецоперації затримали зі зброєю шістьох громадян України та громадянина Грузії Луку Чхетію, який раніше воював на Донбасі. Поліція перевіряє, чи намагалися вони втрутитися у політичні процеси в країні, повідомила прес-служба МВС Грузії.

"Міністерство внутрішніх справ і Служба держбезпеки визначають, чи залучені затримані громадяни України і Грузії в поточні політичні процеси в країні", - зазначають в МВС Грузії.

Спецоперація пройшла в готелях "Гуріас" та "Альянс" у Тбілісі. У затриманих, які прибули до Грузії 27 листопада, за словами поліції, вилучили зброю - пістолети "Макаров" та "Беретта", автоматичну ручну вогнепальну зброю, боєприпаси.

Порушено кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу Грузії про незаконне зберігання зброї.

В МЗС України підтвердили BBC News Україна затримання шістьох українців.

"Департамент поліції Тбілісі підтвердив затримання шістьох громадян України. Затриманим українцям призначили адвокатів. Консул проводить зустрічі з представниками МВС Грузії з цього питання", - повідомив заступник директора Департаменту консульської служби Василь Кирилич.

Яка роль Семена Семенченка?

Радник президента України Юрій Бірюков написав у Facebook, що із затриманими пов'язаний депутат Верховної Ради від "Самопомочі" Семен Семенченко. Той підтвердив, що перебуває в Тбілісі і надає допомогу затриманим, але заперечив, що вони втручалися в грузинську політику.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Пан Бірюков звинуватив Семена Семенченка в провокації дипломатичного скандалу з Грузією.

"У мене є... різного роду контакти, вони підтвердили інформацію про те, що Семенченко в Тбілісі, що Семенченко втравив нас у дипломатичний скандал, що Семенченко підставив "своїх" людей і в останній момент втік", - зазначив радник президента.

Сам же пан Семенченко назвав ці повідомлення фейком. Він написав у Facebook, що перебуває у Тбілісі і допомагає затриманим українцям, зокрема, зустрічався з їхніми адвокатами.

Він назвав затримання українців провокацією і заперечив, що під час поліцейської операції в Тбілісі його також затримали.

"Інформація про те, що мене нібито хтось десь затримував - фейк", - зазначив він.

"Ніякого відношення до акцій місцевої опозиції українці не мають", - додав політик.

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото,

Радник президента України Юрій Бірюков звинувачує Семена Семенченка в провокації дипломатичного скандалу з Грузією

В коментарі грузинському телеканалу Руставі-2 Семен Семенченко розповів, що приїхав до Грузії як спостерігач на президентських виборах 29 листопада, а потім вирішив залишитися в країні як турист.

Український політик вважає, що скандал із затриманням шістьох українців влаштували українська та грузинська влада, щоб нажахати виборців тим, що начебто "приїхали якісь бойовики з України з якимись страшними цілями".

Затриманих людей пан Семенченко назвав опозиційними антикорупційними активістами з України.

"Ці люди, які були затримані, перебувають в опозиції та протестують проти корупції, вимагаючи антикорупційного суду, вони борються за кращу країну. Я ще раз заявляю, що люди, які приїхали сюди, не мають жодного відношення до політики", - зазначив політик.

Чи мали затримані зв'язки з грузинською опозицією

Грузинська опозиція заперечила, що мала будь-які зв'язки із затриманими, повідомляє з Тбілісі кореспондент Російської служби Бі-бі-сі Ніна Ахметелі.

"Як і ви, я дізнався про це з телевізора. Друге - фактична брехня про те, що ці люди приїхали сюди, аби взяти участь в акції (протестах грузинської опозиції. - Ред.), тому що вони приїхали 27-го, за день до виборів. Тому що ані 27-го, ані 28-го ніхто не знав, чи буде акція, коли буде акція і взагалі чи планується щось подібне", - заявив на брифінгу Грігол Вашадзе, один з лідерів опозиційного об'єднання "Сила в єдності".

Він додав, що про цю історію йому більше нічого не відомо.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Грігол Вашадзе заперечує, що грузинська опозиція має якийсь зв'язок з затриманими українцями

Що відбувається в Грузії після виборів

У неділю в Грузії пройшли акції протесту грузинської опозиції, яка не визнає результатів президентських виборів, що відбулися 28 листопада.

На них кандидат від опозиції Грігол Вашадзе програв колишній очільниці МЗС Саломе Зурабішвілі, яку підтримувала правляча партія "Грузинська мрія" бізнесмена Бідзіни Іванішвілі.

Численний мітинг опозиції проходив у неділю на проспекті Руставелі в Тбілісі. У своїх виступах лідери опозиції наголошували, що не визнають підсумки виборів, заявляли про порушення й фальсифікації, а також випадки підкупу виборців.

Вони пропонували створити робочу групу, яка займеться виявленням подібних порушень і разом з представниками опозиції спробує знайти вихід з політичної кризи.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

У неділю в Тбілісі на акції протесту вийшли кілька десятків тисяч прихильників Грігола Вашадзе

Як повідомляє кореспондент Російської служби Бі-бі-сі Ніна Ахметелі, Грігол Вашадзе, звертаючись до присутніх, заявив, що об'єднана опозиція готує судовий позов з вимогою анулювати результати виборів.

Опозиція заявила, що влада має виконати її вимоги до 16 грудня.

До акцій протесту з вимогою призначити позачергові парламентські вибори закликав і колишній президент країни Михеіл Саакашвілі, який підтримує Вашадзе, що був міністром закордонних справ за його правління. Саакашвілі звернувся до демонстрантів по відеозв'язку.

Хочете отримувати головні матеріали в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!