Facebook забороняє продаж публічних груп

Печиво Копирайт изображения Getty Images

Продаж прав адміністратора у публічних групах Facebook заборонений.

Компанія заявила про це після того, як BBC News розповіла про декілька випадків, коли власникам груп пропонували продати їхні сторінки у соцмережі.

Минулого місяця майже всі 25 тисяч членів групи західного Лондону покинули її на знак протесту, коли дізналися, що людина, яка нею керувала, продала групу.

Один з покупців сказав BBC News, що вони купили групу для просування власного бізнесу. Вони також продають неофіційний рекламний простір.

Facebook каже, що така практика потрапляє під дію параграфу "спам" у правилах спільноти, хоча там і немає конкретного пункту про таку заборону.

"Ми не дозволяємо людям продавати привілеї в Facebook, це включає продаж ролей адміністратора або місця на сторінці чи групі для показу сторонніх оголошень".

"Ми деактивували обліковий запис, про який нам повідомила в листопаді ВВС, і закликаємо нашу спільноту повідомляти про подібні випадки, аби ми могли розслідувати їх та вживати швидких заходів у відповідь", - сказав представник Facebook.

Публічні групи користувачі Facebook часто створюють серед жителів одного району, а ведуться вони на добровільних началах.

Копирайт изображения Getty Images

Користувачі зазвичай використовують їх для обговорення місцевих проблем, купівлі та продажу небажаних товарів, а також обміну інформацією про події.

Джон Мортер керує групою у своєму рідному графстві Ессекс. Вона налічує близько 30000 членів. Він також є одним з адміністраторів цієї групи.

"Кілька тижнів тому один член групи написав, що хтось запропонував йому придбати групу", - сказав пан Мортер.

"Інший член групи тоді сказав, що до нього також зверталися".

Виявилося, що пропозиції надходили від однієї й тієї ж групи людей.

"Ми провели розслідування (і виявили), що є щонайменше п'ять, а можливо й більше, груп продажів або локальних груп, якими зараз володіють ці люди. Вони відкрито кажуть: "Якщо ви хочете розмістити своє оголошення у нас на обкладинці, ми стягнемо з вас плату".

BBC News звернувся до людей, які купують локальні групи у Великій Британії.

Вони заявили, що роблять це, аби розрекламувати свій бізнес, але додали, що членам груп також дозволено рекламувати свої власні компанії безкоштовно у своїх постах.

Іншим компаніям також пропонують стати спонсорами обкладинки групи - великої фотографії у верхній частині кожної сторінки, але охочі знаходяться не так вже й часто, сказав один з покупців.

Пан Мортер вважає, що адміністратори не повинні заробляти гроші з груп.

"Ти робиш це, бо любиш те місце, де ти живеш, я пишаюсь моїм містом", - сказав він.

Копирайт изображения JON MORTER
Image caption Пан Мортер вважає, що люди не мають заробляти на адмініструванні групами Facebook для жителів певних районів

Пан Мортер також веде різні музичні фан-групи та каже, що ще у 2014 році американська компанія запропонувала йому 4000 доларів, аби він передав права на управління однією з своїх груп.

"Вони сказали, що є частиною маркетингової компанії, і "хотіли б розмістити власні рекламні оголошення там, але "не будуть заважати вам розміщувати також і свій контент", - вони хотіли контролювати групу".

Він не продав сторінку.

Пан Мортер сказав, що читав стандарти спільноти Facebook і не побачив нічого про те, чи дозволена купівля та продаж прав на управління групами.

"Правила, м'яко кажучи, доволі невизначені", - сказав він.

"Тут немає чогось конкретного, де б говорилось, що ви не можете купувати права адміністратора".

Хочете отримувати головні матеріали в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram!

Новини на цю ж тему